Paramaailmas toimuvad uudised, arvamused ja infokillud
#21
Photo 
Suvalisi värskemaid uudiseid paratanumalt

Tuntud, Marsi fotodelt anomaaliate otsija Scott Waring avalikustas järjekordse leiu – "Marsi templi"!

Auväärse spetsialisti hinnangul sarnaneb Marsi pühamu Maa muistsetele püramiididele. Pilti, millel Scott Waring avastuse tegi, näeb siin: http://gigapan.com/gigapans/228994

Säilitagem optimismi! Hunnik tundub põnev. Kosmoseränduri kivistunud kükitus, või tuulega kogunud juhuslik kivikogum või mõne uudishimuliku marsi muti ennastsalgav taevasse sööst - igal juhul huvitav. Tuletan meelde kallid lugejad. Seda planeeti ei kaitse atmosfäär. Küll aga võib elu oma ilusa jala maha panna Marsi koobastes sügaval Marsi pinnases.

Oeh. No mitte ei mõista, kuidas siin saab lisada pilti. Kopi pastet ei toimi. Tekkib hulga koodi, mida foorum ei võta vastu.https://imgur.com/YXi260c[Pilt: YXi260c]
Paraveebis käib tavapärane pusklemine. Nagu kombeks. Vandenõu-erootikute iga väidet ei jaksa kontrollida ja loogilisema stiiliga paranohikud on vähemuses. Võidab see, kes ise on.


Vasta
#22
kuidas ei toimi siis?...minumeelest kõik toimib....Küsi ehk Loffelt konkreetsemalt....
Vasta
#23
(10/04/2022, 00:07)Q11 Kirjutas: kuidas ei toimi siis?...minumeelest kõik toimib....Küsi ehk Loffelt konkreetsemalt....
Mul ütleb, et postitus on liiga pikk kui ma olen kopi pasteediga tekstile pildi lisanud. Ja ma ei saa postitust ära saata. Ja mingi hetk korraks ma näen tohutut koodikogust, mis pildi lisamisel tekkib.
Vasta
#24
Seened suhtlevad omavahel

Bristoli Lääne-Inglismaa ülikooli (UWE) arvutiteaduse professor Andrew Adamatzky avaldas ajakirjas Royal Society Open Science uurimuse, mille kohaselt leidis, et seened "suhtlevad" omavahel omapärases keeles.

See suhtlus toimub elektriliste signaalide abil. "Seente keele dekodeerimise töös uurisime esmalt, kas eri tüüpi seentel on sarnased elektrilise aktiivsuse omadused. Ja siis iseloomustasime pakutud seenekeelt sõna pikkuse ja lause keerukuse järgi," räägib Adamacki. Adamacki ütleb, et seened kui "peaaegu närvisüsteemita elusolendid" on võimelised tootma elektrilisi signaale. Seentega tehtud katsete käigus avastas ta, et austriseened (Pleurotus djamor) toodavad kõrge ja madala sagedusega elektrilisi signaale ning liigi Ganoderma resinaceum tinderseened kiirgavad elektrisignaale kuni 8-minutilise intervalliga.

Järgmisena otsustas Adamacki välja selgitada, kas kõik seente tüübid on sellisteks toiminguteks võimelised, ja viis läbi katse veel nelja seenetüübiga. "Me registreerisime nelja seeneliigi rakuvälise elektrilise aktiivsuse ja leidsime tõendeid signaaliliinide levimisest seeneniidistiku võrgu kaudu. Oletasime, et seente elektriline aktiivsus on seenekolooniate kaugemate osade vahelise "infovahetuse" ilming. ." Uuringus kirjeldab Adamacki üksikasjalikult, kuidas ta ja ta meeskond sisestasid elektroodid maapinnale nelja tüüpi seente ümber: mee-agari, aganarohi, cordyceps sinensis ja omphalotus. Elektroodid torgati seenemütseeli (seeneniidistiku) kimpudesse, mis koosnesid õhukestest hargnenud filamentidest - hüüfidest. Nad leidsid, et need seente "juured" näivad omavahel "suhtlevat".

"Leidsime, et signaali pikkusjaotused on sarnased inimkeelte sõnade pikkusjaotustele. Ja leidsime, et seente sõnavara võib olla kuni 50 sõna pikk. Kuigi nende põhileksikon kõige sagedamini kasutatavatest sõnadest ei ületa 15-20 sõna." Adamacki ütleb, et kõige "jutulisem" seeneliik (neist, mida nad uurisid) oli Schizophyllum commune, mis põhineb selle tekitatud signaalide hulgal.

Teadlane märkis, et seente elektripursked ei olnud juhuslikud ja seetõttu suutis ta identifitseerida sarnaste signaalide rühmad "sõnadeks" ja seejärel sõnade rühmad "lauseteks". Ja seenesõnu inimkeelega võrreldes leidis ta, et nende keskmine sõnapikkus on sarnane inglise ja vene keele sõnade pikkusega. Adamacki ütles intervjuus The Guardianile, et ta usub, et seened kasutavad oma "keelt" sarnaselt sellega, kuidas hundid karjas organiseeruvad. Näiteks võivad mõned seenesõnad suunata seeneniidistikud toitainetele või hoiatada neid ohu eest. Kas seened suudavad kindlaks teha, kas nende läheduses on oht seeni korjava inimese või trühvleid otsiva notsu näol? Adamacki tunnistab, et ei oska sellele küsimusele veel vastata, sest selleks on vaja palju rohkem seeni uurida.

https://royalsocietypublishing.org/doi/1...sos.211926


PARAVEEBi parimad palad
Paranohik EITHEA on postitanud järjekordse vene rahvusromantilise jaburduse, et Moskva vürstiriigis olla elanud 300 aastaseid inimesi, keda värskelt Euroopast tulnud Peeter Esimene käskinud maha tappa. 
https://www.para-web.org/showthread.php?...#pid288369
Kütkestav kriitikameeletus. 
300 aastaste tarkade olemasolu kõrvale toon lõbusa loo Peetrist. Juhtus, et 100 aastase sõjakäigu aegu nappis Peetri soldatitel suurtükkide jaoks metalli. Venelaste maailmas on alati riigi pea olnud ühtlasi ka kiriku juht. Vot Peeter käskinud siis kirikute ja kloostrite kellad suurtükkideks sulatada ja mõistagi võetud vallutussõdade tarbeks ka pühakodadelt väärsikivid ja väärismetalli. Seepeale hakanud "üle terve Moskva vürstiriigi" (toonase Venemaa) pühakodades esinema imesid. Küll nutsid ikoonid verepisaraid ja juhtunud muid jumalikke märguandmisi. Peetri korraldus, ei olnud ilmselgelt jumalale meelepärane tegu. Aga niipea kui Peeter Esimene andnud välja ukaasi piitsutada nende pühadkodade juhte, kus imed aset leidsid, lõppenud jumala imeline juhtimine kohemaid. Ja kellad sulatati kahuriteks ning Peeter sai impeeriumi edasi laiendada.

Paraveebi teistel värsketel teemadel. Loen viimast paari kolme postitust ja kui neis midagi informatiivset pole, siis rohkem ei süvene. Seega kõige värskem ja asjalikum "uus postitus" on eelkirjeldatud, Eithea poolt juutuubis leitud, vene rahvusromantiline jaburdus.
Vasta
#25
Video 
Südamlike valgustöötajate Tooma ja Kaia-Liisa uus videoüllitis sisaldab hulganisti huumorit ja muidu head tuju, mida raamistavad suurepäraselt Tooma kirjeldused lahinglaevadest, emalaevadest ja printeritest, mis neid laevu prindivad aga ka astraalse tähesõja tormilistest stseenidest. Portaali avamiseta ei saa läbi seegi kord. Postituse lõpu poole kipub süvenema mulje, et seekordne portaal on miskitpidi kanalisatsioon laiendatud ots või midagi sarnast.

Sundimatu lõbususega algab ja ka lõppeb see veatu videopostitus.
Päevamõte: Kui teile midagi ei meeldi, siis, pidage meeles, alati saab käivitada vastassageduskaitse
Vasta
#26
Tundub et Toomas on palju Star Warsi filme vaadanud ja printer tal kuvari kõrval... Smile
Unejoonistaja hakkab sellest ju kinni.
Sellele muidugi lisandub Toomase võimuiha „Kus ma ikka hävitasin neid tulnukaid ja saatsin portaalidesse, sest mul on ju Ülivõimed “.
Tähtsuseiha ka – „Mind jälle rünnati Universumi kõige tugevamate vastaste poolt...Mind...“
Vasta
#27
Photo 
JUHUSLIKUD PARAUUDISED

Ameerika arst Jonathan Sheiman on välja töötanud probiootikumi tabletid, mis sisaldavad "heade näitajatega" sportlaste väljaheidetest kogutud baktereid. "Kakapill", fekaalitablet, roojarohi või sitasalv, kuidas kellelegi meelepärasemalt kõlab, on juba müügil. 
Sheiman uskus, et tõeline sportlikkus ei ole lihtsalt suurepärane treener või range dieet, vaid üliedukatel sportlastel on midagi muud, mis teeb neist võitjad. Ja ta uuriski välja, et see on nende soolestikus.
Peale kuudepikkust ja ennastsalgavat sitakorjel käimist (otseses mõttes, kuiva jää konteinerid auto tagaistmel iga päev), leidis teadlane, et jooksjatel oli Veillonella atypica bakterite tase väga kõrge. See mikroorganism toitub piimhappest, ainest, mis põhjustab pärast treeningut lihaste valulikkust. 
Pärast seda alustasid Sheiman ja tema meeskond ulatuslikke katseid. Nad toitsid laborihiiri nende piimhapet tarbivate bakteritega, panid hiired jooksulindile ja sundisid neid seal jooksma, kuni nad olid kurnatud. Jooksma sunniti ka tavalisi hiiri, kellele neid baktereid ei antud. Selgus, et esimene rühm, mis oli Veillonella bakteritest "küllastunud", jooksis 13% intensiivsemalt ja kauem kui tavalised hiired. Bakter on osutunud loomulikuks vastupidavuse suurendajaks.
Head isu! Venemaa õigeusu kiriku juht, sigareti ja alkoholimiljonär Kirill (tsiviilnimega Gundjajev) on ilmselt mõistnud, et tema juhitud kiriku suurel paasapühal kaitseb teda efektiivsemalt muljetavaldav turvameeskond kui mingi usk, või jumal. 
"Vene õigevoodoo kiriku" küüniline pealik sattus sanktsioonide kütkeisse. Lääne jõhkardid külmutavad tema läänes asuvaid varasid. Luksust armastav Kirill on rasva kogunud. Tema läänes asuvat vara hinnatakse neljale miljardile dollarile.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne