Tartaria - otsides tõde
#1
Photo 
Kuna Tartariaga seonduvale on kulunud märkimisväärselt aega, ei tahaks seda kõike lihtsalt kõrvale heita ega unustada.

Püüan siia koguda info, mis Tartaria kohta saadaval - nii müüdid, vandenõuteoreetikute unelmad, sihiteadlikud ajaloovõltsingud kui ka teaduslikud materjalid või vähemalt järeldused neist. Nii nagu jaksu jätkub.Loodan kaasfoorumlaste mõistvale suhtumisele. Foorumi formaat lubab suuri vabadusi kasutades emakeelt teha nalja enese ja kõige üle. 

Piis, lav änd rokkenroll head sõbrad!

Pean kohe mainima, et mul on eelarvamus Tartaria müüdi suhtes. Eelarvamus aga on alati hea. Peaasi (nii otse kui psüühilise tervise kontekstis - peaasi.ee Smile ), et eelarvamus ei sulgeks otsijale uute imede uksi. See eelarvamus on süvenenud avalikult kättesaadavaid materjale "lehitsedes".  Tartaria müüdi seotus vene rahvusromantiliste eesmärkidega ilmneb kohe alguses. Venemaa sihiliku ajaloovõltsimise ulatusega servapidi kokkupuutununa ei suurenda see lihtne tõdemus Tartaria müüdi usaldusväärsust kuigivõrd.

Lootus on viimane sõdur ja ka mina loodan leida imesid Tartaria teemas - nii tavalisi kui ka pärisimesid.

Cool
Niisiis"Mandriülene protoriik, asustatud hüperborealaste ning Atlantise elanike järeltulijatega, kätkes Siberi, Kesk-Aasia, Kaug-Ida ja India alasid" - nõnda esitletakse Tartariat internetiavarustes. Miks aga selle "protoriigi" olemasolu ei kinnita arheoloogid ja selle oletataval territooriumil elavate rahvaste folkloor? Mis on Tartaria, kas see nimi võiks olla sünonüümiks terminile "Iidne Venemaa" ja kas tegemist on teadlaste vandenõuga, kes varjavad kogu tõde "suurest riigist"."Müütilise Tartaria" pooldajad väidavad, et kaasaegsed ajaloolased on eemaldanud kõik viited riigile ja täna peavad "tõelised" teadlased "tõe" väljaselgitamiseks teavet vähehaaval koguma. Üks esimesi, kes püüdis "venelaste silmi avada" nende mineviku suhtes, oli ennast akadeemikuks ja kirjanikuks nimetav Nikolai Levashov (Левашов, Николай Викторович), kelle raamatud tunnistati 2013. aastal ühe Vene Föderatsiooni kohtu otsusega äärmuslikeks.Nikolai Levašov

Kolis allilma 2012.a. 
Nikolai Viktorovitš Levašovi ametlik surmapõhjus on südameseiskus. Mida omakorda ilmselt põhjustas ülekaal. Levašov oli tõepoolest haiglaselt paks. Kirjaniku mõttekaaslased ja järgijad väitsid mõistagi, et ta tapeti. Tema viimane teadaolev ning ametlik naine Svetlana Levašova tapeti Prantsusmaal 2010. a. Niimoodi väitis Levašov. Et tapeti. Teiste allikate järgi kutsuti Svetlana paadiretkele üle Styxi jõe terviserikke abil. Müakardi infarkt.

Viidates 1771. aasta Encyclopedia Britannicale ja mõnele teisele vanale allikale, väitis Levašov, et Kesk-Euraasia territooriumil eksisteeris hiiglaslik riik, mis oli jagatud paljudeks provintsideks. Provintsid allusid Suure Tartari keskosale, mille pealinn asus tänapäevase Tobolski territooriumil. Teise versiooni järgi - Omskis. Levašovi sõnul elas impeeriumis eri rahvusest inimesi, kuid hiigelriiki valitsesid venelased.

Uus kronoloogia
Ka Gleb Nosovski (Носовский, Глеб Владимирович) ja Anatoli Fomenko (Фоменко, Анатолий Тимофеевич) paigutavad Tartaria keskuse Siberisse. 
Kahe autori tuntuim teos ja vene rahvusromantismi ”piibel” "Uus kronoloogia" kubiseb kaunis julgetest väidetest ja arutlustest. Esimese hooga meenub seisukoht, et Jeesus pärineb Krimmist. Samuti väidavad autorid, et Jeesus olnud tegelikult kuninglikust perest ja alles hiljem aja jooksul kristlikud ajaloolased ”muutsid” ta vaeseks puusepaks. Üldse tunduvad rojalistlikud ideaalid neule alternatiivajaloolastele südamelähedased – ideed, et valitsejad on määratud kõrgemalt poolt, viljelevad hoogsalt ka ”vene maailma” karjased. Säärane mõtteviis sobib iga diktatuuri ideoloogiaga. 
Nende meeste vähem või rohkem põhjendatud teooriad sattusid rahva hulka ja hakkasid kiiresti elama oma elu ning "täiustuma" uute  ja veel pöörasemate üksikasjadega. Ilmselt nende meeste ajaloo tõlgendamise "kontseptsiooni" võib pidada idee allikaks, et enamiku tähtsate ning pöördeliste leiutiste taga või lausa autorid on slaavlased. Nosovski on kuskil väitnud, et püssirohu mõtlesid välja ja kasutasid Kulikovi lahingus Mamai vastu venelased. See neile võidu toonudki. Samuti leiutanud musketi venelased. jne jne...
Oma sõnade toetuseks tõid nad lauale Euroopa kaardid ja väljavõtted välismaistest entsüklopeediatest, mis tõesti sisaldavad toponüümi "Tartaria".
Aga kas see on neil kaartidel riik?

Tartaria Euroopas

"Keskaegses Euroopas järgiti iidset traditsiooni, et maailm jaguneb kolmeks osaks - Euroopaks, Aasiaks ja Aafrikaks. Samas arvati, et Aasia polegi eriti suur. Näiteks Kaspia meri muutus mõnel kaardil laheks ja maad ümbritses ookean. Kaubanduse arenedes hakkasid inimesed saama uut infot mongolite suurest riigist. Sinna saadeti suursaadikuid. Pärast selliseid reise sai eurooplastele selgeks, et Aasia polegi nii väike ja Aasiast põhja pool asub tohutu maa, millel pole nime. Ja kuna olulise osa neist territooriumidest okupeeris mongolite impeerium, hakati seda maad nimetama "Tatariaks". , - väidab Ajaloomuuseumi kartograafiaosakonna juhataja Vladimir Bulatov.

Lõputud stepielanike hordid, kes oma keele ja rahvuse poolest eriti ei eristunud teineteisest, muutusid eurooplaste silmis üheks suureks sisserändajate massiks tundmatult maalt. Mõned selle probleemi uurijad usuvad, et "tatarlased" seostusid kiiresti Tartarusega, kreeka põrguga, nii et etnonüümis tekkis täiendav konsonant "r" ja selle järel toponüümis. Tänapäevastest inglisekeelsetest sõnaraamatutest ledub endiselt koos sõnu "tartars" ning "tatars".

"Tartaruse" ja "Tartaria" sünonüümidest annavad kõnekalt tunnistust Euroopa valitsejate sõnumid. Nii kurvastas Prantsuse kuningas Louis IX Tartarosest ilmunud tatarlaste pärast ja Saksa keiser Frederick II kinnitas, et nomaadid kukutatakse "nende oma Tartarosse". Selle tulemusena olid mongolid nii demoniseeritud, et nad ilmusid isegi Dante põrgusse.
Vasta
#2
Väga huvitav...Ja kuna oled selle Tartaria teemaga kursis, siis oleks tore ka edaspidi silmaringi laiendamiseks sellest siit lugeda...
Vasta
#3
Šalom kaasfoorumlased! Jehoovatunnistajate jumal lubas mind täna taas mõneks hetkeks mu päevinäinud kirjutusmasina taha. Täna tuleb vaikselt tegutseda. Et mu kassi meenutav kojoti ja rebase ristand jumala eest ei ärkaks ega tuleks terroriseerima.

Aga tulgem tagasi Tartaria juurde...

Tartaria müüdi fänn võiks eneselt küsida, millise võimaliku eesmärgiga varjatakse "Tartaria tsivilisatsiooni imesid, ajalugu ja suurust". Lase oma kujutlusvõime lahti kütkeist ja anna tuld!

Smile
Vasta
#4
Oeh, head paranohikud. Ma pean koguma kokku kogu oma edevuse, et jaksata vastata Tartaaria müüdi onanistidele. Tartaaria tsivilisatsiooni väljamõeldisel on riivamisi juuri isegi Piiblis. Üks asi on see materjal läbi lugeda, teine asi, pagan võtaks seda kirjeldada kirjaoskamatuletele vandenõuteoreetikutele debiilikutele, kes analüütilist mõtlemist peavad oma vaenlaseks per se (lad. keeles iseenesest). Ma ei teagi mida peale hakata. Püüaks jupphaaval? Lihtsam on kahtlemata loobuda.

Üks vihje: http://piibliteoloogia.blogspot.com/2011...atuki.html

Head sõbrad. Mu elu on väljakutsetst punnis. Tartaaria teemaga seoses tekkib üha uusi ja minu jaoks kaugelt põnevamaid suundi kui see Tartaaria teeema ise. Smile
Vasta
#5
Päris hea blogilink. Seal arutlused võib kokku võtta lihtsalt - kas tegemist on mõttejumala või Jumalaga?
Ma tihti toon näitena Jeesuse ütluse "Mina ja Isa oleme Üks".
Jeesus ei öelnud "Mina Jeesus ja Isa oleme Üks".
Ehk siis Päris Mina ei ole samastumine Inimesega.
Vasta
#6
Süveneb kahtlus, et pranohikute põhiline väljakutse ja takerdus kipub olema tekst. Täpsemalt Sõna kui selline. Paranohikud takerduvad iga fraasi puhul ühe sõna tähendusse arvestamata konteksti. Smile Isegi parimatest parimad, keeleoskuse ning sallivuse suurkujud, paraveebi jumalad, jattuvad samasse kimbatusse. Mida teeb võim inimesega? Ikka sedasama mida laibamürk. Märkamatult hakkab suurepärane, ilus ja ainukordne inimene pidama ennast asjade mõõdupuuks. Sellepärast ongi iga saavutuse tulemus uue protsessi algus.
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne