Tartaria - otsides tõde
#1
Photo 
Kuna Tartariaga seonduvale on kulunud märkimisväärselt aega, ei tahaks seda kõike lihtsalt kõrvale heita ega unustada.

Püüan siia koguda info, mis Tartaria kohta saadaval - nii müüdid, vandenõuteoreetikute unelmad, sihiteadlikud ajaloovõltsingud kui ka teaduslikud materjalid või vähemalt järeldused neist. Nii nagu jaksu jätkub.Loodan kaasfoorumlaste mõistvale suhtumisele. Foorumi formaat lubab suuri vabadusi kasutades emakeelt teha nalja enese ja kõige üle. 

Piis, lav änd rokkenroll head sõbrad!

Pean kohe mainima, et mul on eelarvamus Tartaria müüdi suhtes. Eelarvamus aga on alati hea. Peaasi (nii otse kui psüühilise tervise kontekstis - peaasi.ee Smile ), et eelarvamus ei sulgeks otsijale uute imede uksi. See eelarvamus on süvenenud avalikult kättesaadavaid materjale "lehitsedes".  Tartaria müüdi seotus vene rahvusromantiliste eesmärkidega ilmneb kohe alguses. Venemaa sihiliku ajaloovõltsimise ulatusega servapidi kokkupuutununa ei suurenda see lihtne tõdemus Tartaria müüdi usaldusväärsust kuigivõrd.

Lootus on viimane sõdur ja ka mina loodan leida imesid Tartaria teemas - nii tavalisi kui ka pärisimesid.

Cool
Niisiis"Mandriülene protoriik, asustatud hüperborealaste ning Atlantise elanike järeltulijatega, kätkes Siberi, Kesk-Aasia, Kaug-Ida ja India alasid" - nõnda esitletakse Tartariat internetiavarustes. Miks aga selle "protoriigi" olemasolu ei kinnita arheoloogid ja selle oletataval territooriumil elavate rahvaste folkloor? Mis on Tartaria, kas see nimi võiks olla sünonüümiks terminile "Iidne Venemaa" ja kas tegemist on teadlaste vandenõuga, kes varjavad kogu tõde "suurest riigist"."Müütilise Tartaria" pooldajad väidavad, et kaasaegsed ajaloolased on eemaldanud kõik viited riigile ja täna peavad "tõelised" teadlased "tõe" väljaselgitamiseks teavet vähehaaval koguma. Üks esimesi, kes püüdis "venelaste silmi avada" nende mineviku suhtes, oli ennast akadeemikuks ja kirjanikuks nimetav Nikolai Levashov (Левашов, Николай Викторович), kelle raamatud tunnistati 2013. aastal ühe Vene Föderatsiooni kohtu otsusega äärmuslikeks.Nikolai Levašov

Kolis allilma 2012.a. 
Nikolai Viktorovitš Levašovi ametlik surmapõhjus on südameseiskus. Mida omakorda ilmselt põhjustas ülekaal. Levašov oli tõepoolest haiglaselt paks. Kirjaniku mõttekaaslased ja järgijad väitsid mõistagi, et ta tapeti. Tema viimane teadaolev ning ametlik naine Svetlana Levašova tapeti Prantsusmaal 2010. a. Niimoodi väitis Levašov. Et tapeti. Teiste allikate järgi kutsuti Svetlana paadiretkele üle Styxi jõe terviserikke abil. Müakardi infarkt.

Viidates 1771. aasta Encyclopedia Britannicale ja mõnele teisele vanale allikale, väitis Levašov, et Kesk-Euraasia territooriumil eksisteeris hiiglaslik riik, mis oli jagatud paljudeks provintsideks. Provintsid allusid Suure Tartari keskosale, mille pealinn asus tänapäevase Tobolski territooriumil. Teise versiooni järgi - Omskis. Levašovi sõnul elas impeeriumis eri rahvusest inimesi, kuid hiigelriiki valitsesid venelased.

Uus kronoloogia
Ka Gleb Nosovski (Носовский, Глеб Владимирович) ja Anatoli Fomenko (Фоменко, Анатолий Тимофеевич) paigutavad Tartaria keskuse Siberisse. 
Kahe autori tuntuim teos ja vene rahvusromantismi ”piibel” "Uus kronoloogia" kubiseb kaunis julgetest väidetest ja arutlustest. Esimese hooga meenub seisukoht, et Jeesus pärineb Krimmist. Samuti väidavad autorid, et Jeesus olnud tegelikult kuninglikust perest ja alles hiljem aja jooksul kristlikud ajaloolased ”muutsid” ta vaeseks puusepaks. Üldse tunduvad rojalistlikud ideaalid neule alternatiivajaloolastele südamelähedased – ideed, et valitsejad on määratud kõrgemalt poolt, viljelevad hoogsalt ka ”vene maailma” karjased. Säärane mõtteviis sobib iga diktatuuri ideoloogiaga. 
Nende meeste vähem või rohkem põhjendatud teooriad sattusid rahva hulka ja hakkasid kiiresti elama oma elu ning "täiustuma" uute  ja veel pöörasemate üksikasjadega. Ilmselt nende meeste ajaloo tõlgendamise "kontseptsiooni" võib pidada idee allikaks, et enamiku tähtsate ning pöördeliste leiutiste taga või lausa autorid on slaavlased. Nosovski on kuskil väitnud, et püssirohu mõtlesid välja ja kasutasid Kulikovi lahingus Mamai vastu venelased. See neile võidu toonudki. Samuti leiutanud musketi venelased. jne jne...
Tagasi venelaste "kadunud kõrgtsivilisatsiooni" Tartaaria juurde. Oma sõnade toetuseks tõid eelmainitud mehed lauale Euroopa kaardid ja väljavõtted välismaistest entsüklopeediatest, mis tõesti sisaldavad toponüümi "Tartaria".
Aga kas see on neil kaartidel riik?

Tartaria Euroopas

"Keskaegses Euroopas järgiti iidset traditsiooni, et maailm jaguneb kolmeks osaks - Euroopaks, Aasiaks ja Aafrikaks. Samas arvati, et Aasia polegi eriti suur. Näiteks Kaspia meri muutus mõnel kaardil laheks ja maad ümbritses ookean. Kaubanduse arenedes hakkasid inimesed saama uut infot mongolite suurest riigist. Sinna saadeti suursaadikuid. Pärast selliseid reise sai eurooplastele selgeks, et Aasia pole sugugi väike ja Aasiast põhja pool asub tohutu maa, millel pole nime. Ja kuna olulise osa neist territooriumidest okupeeris mongolite impeerium, hakati seda maad nimetama "Tatariaks". , - väidab Ajaloomuuseumi kartograafiaosakonna juhataja Vladimir Bulatov.

Lõputud stepielanike hordid, kes oma keele ja rahvuse poolest eriti ei eristunud teineteisest, muutusid eurooplaste silmis üheks suureks sisserändajate massiks tundmatult maalt. Mõned selle probleemi uurijad usuvad, et "tatarlased" seostusid kiiresti Tartarusega, kreeka põrguga, nii et etnonüümis tekkis täiendav konsonant "r" ja selle järel toponüümis. Tänapäevastest inglisekeelsetest sõnaraamatutest ledub endiselt koos sõnu "tartars" ning "tatars".

"Tartaruse" ja "Tartaria" sünonüümidest annavad kõnekalt tunnistust Euroopa valitsejate sõnumid. Nii kurvastas Prantsuse kuningas Louis IX Tartarosest ilmunud tatarlaste pärast ja Saksa keiser Frederick II kinnitas, et nomaadid kukutatakse "nende oma Tartarosse". Selle tulemusena olid mongolid nii demoniseeritud, et nad ilmusid isegi Dante põrgusse.
Vasta
#2
Väga huvitav...Ja kuna oled selle Tartaria teemaga kursis, siis oleks tore ka edaspidi silmaringi laiendamiseks sellest siit lugeda...
Vasta
#3
Šalom kaasfoorumlased! Jehoovatunnistajate jumal lubas mind täna taas mõneks hetkeks mu päevinäinud kirjutusmasina taha. Täna tuleb vaikselt tegutseda. Et mu kassi meenutav kojoti ja rebase ristand jumala eest ei ärkaks ega tuleks terroriseerima.

Aga tulgem tagasi Tartaria juurde...

Tartaria müüdi fänn võiks eneselt küsida, millise võimaliku eesmärgiga varjatakse "Tartaria tsivilisatsiooni imesid, ajalugu ja suurust". Lase oma kujutlusvõime lahti kütkeist ja anna tuld!

Smile
Vasta
#4
Oeh, head paranohikud. Ma pean koguma kokku kogu oma edevuse, et jaksata vastata Tartaaria müüdi onanistidele. Tartaaria tsivilisatsiooni väljamõeldisel on riivamisi juuri isegi Piiblis. Üks asi on see materjal läbi lugeda, teine asi, pagan võtaks seda kirjeldada kirjaoskamatuletele vandenõuteoreetikutele debiilikutele, kes analüütilist mõtlemist peavad oma vaenlaseks per se (lad. keeles iseenesest). Ma ei teagi mida peale hakata. Püüaks jupphaaval? Lihtsam on kahtlemata loobuda.

Üks vihje: http://piibliteoloogia.blogspot.com/2011...atuki.html

Head sõbrad. Mu elu on väljakutsetst punnis. Tartaaria teemaga seoses tekkib üha uusi ja minu jaoks kaugelt põnevamaid suundi kui see Tartaaria teeema ise. Smile
Vasta
#5
Päris hea blogilink. Seal arutlused võib kokku võtta lihtsalt - kas tegemist on mõttejumala või Jumalaga?
Ma tihti toon näitena Jeesuse ütluse "Mina ja Isa oleme Üks".
Jeesus ei öelnud "Mina Jeesus ja Isa oleme Üks".
Ehk siis Päris Mina ei ole samastumine Inimesega.
Vasta
#6
Süveneb kahtlus, et pranohikute põhiline väljakutse ja takerdus kipub olema tekst. Täpsemalt Sõna kui selline. Paranohikud takerduvad iga fraasi puhul ühe sõna tähendusse arvestamata konteksti. Smile Isegi parimatest parimad, keeleoskuse ning sallivuse suurkujud, paraveebi jumalad, jattuvad samasse kimbatusse. Mida teeb võim inimesega? Ikka sedasama mida laibamürk. Märkamatult hakkab suurepärane, ilus ja ainukordne inimene pidama ennast asjade mõõdupuuks. Sellepärast ongi iga saavutuse tulemus uue protsessi algus.
Vasta
#7
Kuulsin ajaloolase ettekannet nädalavahetusel ühe kõrvaga aga ei ole aega otsida allkat. Kirjutan kiirelt mõtte siia ära - vabal hetkel otsin allikaid ka. 
Kui Euroopa ja muuseas ka Ukraina aladel nauditi pronksiaja kõik hüvesid, kestis kesk-venemaa aladel (Tartaaria väidetavas südames) kiviaeg, millele viitavad arheoloogilised leiud.
Vasta
#8
"Vene teadlased ei taha tunnistada tatari ajalugu, aga Putin tunnustas!"

Fatih Sibagatullin peab ajalooliseks sündmuseks Vene Föderatsiooni presidendi ja valitsusjuhi kingitust Mintimer Šaimijevile Tartaria kaardi kujul.

Kremlis kingiti Tatarstani esimesele presidendile tema 80. sünnipäeva auks vana Hollandi Tartaria kaart, mille tagaküljel on kirjas suurkhaanide nimed. Riigiduuma asetäitja Fatih Sibagatullin arutleb BUSINESS Online’i artiklis selle kingituse tähenduse üle ja meenutab hunnide juhti Attilat.

Vladimir Putin kinkis Mintimer Šaimijevile Tartaria kaardi – tatarlaste jaoks on see märgiline sündmus. Vene teadlased ei taha tatari ajalugu tunnustada, Putin aga tunnustas! Olen selliseid kaarte näinud rohkem kui korra: seesama, ainult suurem, ripub Šaimijevi ooteruumis. Kõik huvilised - nii tatarid ise kui ka ajaloolased - teavad selliste kaartide olemasolust. Tõsi, mind pole kunagi huvitanud, kes on autor. Kontoris rippumine on üks asi, aga Putini käest kingiks saamine hoopis teine. See on tatarlaste jaoks märkimisväärne sündmus.

Tegelikult on Tartaria kõigis ajaloolistes dokumentides ja vene ajaloolastel on see samuti olemas. Algselt kulges Tartaria Altaist Atlandi ookeanini läänes. Euroopas öeldakse "gunnid" (гунны) ja meie kutsume Hiina allikate järgi "hunnideks" (хунны). Kõik ajaloolised allikad kirjutavad, et hunnid tulid Volga äärde (на Волгу), täpsemalt Bilyari linna - tänapäevase Tatarstani territooriumile. Kõigi samade allikate kohaselt suubub Volga Kamasse ja mitte vastupidi! Ja need samad hunnid moodustasid siin 154. aastal Kristuse Sündimisest Suurlinna. Ja siis need hunnid – tartarid – kolisid läände. Idasoomlased - türklaste nõod - kuuluvad hunnide hulka.

Tartaria eesotsas oli Attila (tuntud ka "Jumala vitsana"). Ilmselgelt sündis ta Volga kallastel. Mida iganes räägitakse, oma nime on ta saanud Volga järgi, sest tatari keeles on Volga Itil. Pole täpselt teada, kus ta sündis - Alam-Volgal või Kesk-Volgal ... Kuid tõenäoliselt Kesk-Volgal, sest tšuvaššide seas kutsutakse teda ka Atilliks.


https://www.business-gazeta.ru/article/334995

Atilla kasvas üles ja läks oma sugulastele – hunnidele – järele. Nad asusid Budapestis Doonau paremal kaldal. Atilla sündis 5. sajandi alguses, seejärel tõusis 430. aastatel liidriks ja jõudis Portugali. Kataloonia põldudel - täna on see praegune Prantsusmaa territoorium - Champagne'i provints - toimus suur lahing. Seal ta võitis ja esimest korda ajaloos surus Rooma impeeriumi põlvili. Paavst Leo I ja Rooma keiser tulid talle mõne kilomeetri kaugusel Rooma ees vastu. Nad palusid temalt armu ja olid juba maalinud oma aukirjadele samaväärse valge risti sinisele taustale – tengrismi märgi. Roomlased nimetasid seda Jumala nuhtluseks. Nad arvasid, et kuna Attila võitis nad nii kergesti, tähendab see, et Jumal saatis ta nende juurde karistuseks nende pattude eest. Nad arvasid: "Nende Jumal on tugevam kui meie katoliku Jumal." Seetõttu panid nad tema sümbolid oma lippudele.

“OLEN VERE POOLEST TATAR, GENEETILISELT KA IDASOOMLANE”

Nii võitsid tatarlased palju paiku. Mitte kaugel Püreneedest, Balkanil, kus Kreeka, Jugoslaavia jne on Sloveenia - iidsetel aegadel rääkisid nad neil aladel iidset tatari keelt, meie Xiongnu hõimud säilitasid oma kombed ja traditsioonid. Näiteks ungarlased kutsuvad rukki - arpa ja meil on ka rukki arpa. Alma tatari keeles on õun ja sakslastel on ka elma õun. Prantsusmaal lähed restorani, seal on tatari stiilis liha - verega liha, ilmselt armastasid tatarlased liha, seal on tartarikaste.

Attilal oli erinevatelt naistelt palju lapsi - ainult poegi 162, tütreid ei arvestatud üldse. Neil päevil kingiti poegadele maid. Näiteks Balkanil on ühel maatükil 9 riiki, nende rahvaste juured on samad - nad on kõik slaavlased, ladina sõnast "slavin" - "orjad". Ta andis igale pojale territooriumi ja selgus, et ühel oli 9 osariiki. Saksamaa ja Austria näiteks: keel on üks, inimesed on üks, aga alumist osa nimetatakse Austriaks ja ülemist osaks Saksamaa. Kaks naist sünnitasid kaks poega: Attila võttis pistoda ja tõmbas alumise osa ühele pojale, ülemisele teisele. Seega ulatus tema riik Uuralitest Atlandi ookeanini.

Attila suri aastal 453. Pärast Attila surma algas tema poegade vahel võimuvõitlus ja see suur riik - Tartaria - lagunes. Kuid nad jätkasid maade arendamist ja vallutamist ka pärast isa surma. Näiteks Inglismaa vallutati. Aga Šotimaa mitte, nii et seal kannavad mehed endiselt seelikuid. Euroopasse tõid ju püksid tatarlased. Kuid sellegipoolest võtsid šotlased tatarlastelt üle meie rahvusliku tatari pilli - torupilli. Nad aktsepteerisid seda aga ülejäänud mitte. Edasi läksid Atilla järeltulijad põhja - normannide juurde, põhjapoolsete rahvaste juurde Skandinaavia riikides. Tänapäeva venelased kutsusid nii-öelda geneetilised normannid valitsema Rurikovitši impeeriumi üle. Vereliini järgi on Rurikovid – idasoomlased. Olen vere poolest tatarlane, geneetiliselt aga samuti idasoomlane. Peamine tartaride halorühm (https://et.wikipedia.org/wiki/Haplogrupp) on R. Tänapäeva jakuutide hulgas on ka palju R-sid, Siberis on palju R-sid, venelaste seas üle 50% ja Euroopas on palju R-sid! See tähendab, et siin on tõend Tartaria olemasolust. Ja Venemaal on idasoomlasi kuskil 30%. Ajaloolased väidavad samuti, et idasoomlased on türklaste sugulased.

Nii et suured tänud meie esimesele presidendile Šaimijevile (https://trt-tv.ru/news/pervomu-prezident...ya-85-let/), et ta on, ja veelgi suurem tänu president Putinile mitte ainult sellise kingituse andmise, vaid ka ajaloolise õigluse taastamise eest. Vladimir Vladimirovitš on viimastel aastatel alati öelnud, et Minin on ema poolt pooleldi tatarlane ja Požarski ristitud tatarlane. See oli esimene kord, kui sellest nii kõrgel tasemel teatati. Ja nüüd annab ta teada, et mitte Euroopa ei toonud meid maailma, vaid vastupidi, asiaadid tõid Euroopasse tsivilisatsiooni. Ma ei ole vallutaja, ma ei poolda vallutamist, seda nimetati "rahvaste suureks rändamiseks".
Vasta


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne