Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vandenõuteooriad
Huh
Vasta
„Miks inimesed usuvad vandenõuteooriaid ?“
„Sest nad ei taha, et me teaksime Tõde“
„Kes nemad?“
„Eliit, illuminaadid, reptiilid – kõik see on üks kamp“
„Kust sa seda tead?“
„Noo...sa siis üldse ei ole kursi mis tegelikult maailmas toimub? Internetis on see olemas“
„Ja sa arvad, et see kõik on ikkagi tõsi...ehk keegi on ka naljaviluks midagi kokku kirjutanud või videoid monteerinud?“
„Ee...eino kõik muidugi pole. Peab oskama selekteerida välja, mis siis on õige informatsioon ja mis mitte“
„ Mismoodi?“
„ No vaata...näiteks see on ju täiesti selge, et koroona on bioloogiline relv, mis töötati välja Bill Gatesi kaudu, et populatsiooni vähendada ja inimesed muuta kuulekateks zombideks. Kõik algas maski kandmise soovitusest kuni kohustuseni. Sellekaudu inimesed ei näe enam üksteise näo emotsioone ja on vangistatud psühholoogiliselt. Sealt edasi vaktsineerimise käigus paigaldatakse kiip  kehasse...et jälgida mida mõeldakse“
„Millest?“
„Paljugi millest....valitsusest ja...siis hakatakse mõtteid kontrollima kuni kõik on eliidi käpa all“
„Oletame, et see on tõsi...aga kuidas sa suhtud sellesse, et maa on lapik?“
„Hahahaa...see on ju nii läbinähtav mitmekordne pettus. Alguses õpetati meile koolis, et maa on kerakujuline nüüd lasti väga kavalalt lahti uus vale. Mõned rumalad parahuvilised võtsid seda tõena...aga tegelikult on see illuminaatide kaval plaan meid sellekaudu päris probleemilt eemale juhtida“
„Ja see oleks?“
„Vaata...ma räägin seda ainult sulle. Tegelikult on hoopis nii, et see pole sugugi tähtis millise kujuga maa on...tegelikult on oluline see kas sakslased said Teise Maailmasõja lõpul oma tehnoloogiaga Jumalaga kontakti. Praegusel hetkel on sellest veel vähe informatsiooni aga tuleb välja, et mõned V1 raketid lendasid sellise kiirendusega jumalariigi dimensiooni ja tõid sealt alla kukkudes ümberlükkamatuid tõendeid...neid hoitakse praegu Vatikanis suure saladuskatte all“
„Ahnii koguni...Mulle on seda raske seedida. Aga vaata kui soojaks on ilm läinud, päike paistab, taevas ka mõned üksikud pilved“
„ Mis pilved? Rumal oled või...need on lennukitelt lastud mürgised keemiapilved...näe need pikad jutid. Et tekitada inimestes vaba tahte kadumist. Ja näed need ümarad...need on kujundid jällegi Hallide Tulnukate poolt saadetud signaalid. Nemad tahavad meile head. Näiteks see pilv kujutab otsest sõnumit...oi selle ma pildistan kohe ära...pärast laen feisbooki. Pea ja inglitiivad...ja näe seal kaugemal oleks nagu jänesepea...viimane on hoiatus...et ärge olge nagu jänesed. Ega silmi tuleb koguaeg lahti hoida....“
.................

See dialoogi jutuke oli küll äärmuslikust „uskujast“ ja „otsijast“ aga enamjaolt on tegemist suuremal või vähemal määral „Aju otsib seoseid“ nähtusega. Seda võime kohata ja äratunda ka igapäevaselt.
Nägin unes, et taevast sadas klaasikilde, järgmine hommik kukkus kohvikruus põrandale – koheselt järeldus „Ohoo...ma nägin seda ette“.
Mõnel võib tekkida sealt ka edasine seos „Ohoo....ma olen selgeltnägija ja mul on võimed“. Pärast hakkab toimuma juba automaatne seoste otsimine ja nende sobitamine.
„Nägin küll unes, et järgmine päev tuleb ilus ja päikseline aga tuli hoopis vihmane ja külm...hmm...aa nüüd ma saan aru. Ma tõlgendasin valesti. Tegelikult ilus päikseline päev tähendas hoopis seda, et sain koolis hea hinde ja mul on rõõmus tuju “ – ehk mitte uni polnud vale vaid tõlgendus.
Taevas olevaid pilvi vaadeldes tuleneb see eriti hästi esile. Hakkame nägema loomi, nägusi, liikuvaid pilte.
Kui ammustel aegadel odaga jahimees märkas liivapeal pödrajälgi, mida oli vaid kolm ja verepiisku tegi ta seose, et ligiduses on jalast haavatud loom. Täiesti normaalne aju töö.
Kui aga praegusel ajal avastatakse aastasadade tagused kivistunud jalajäljed sellest põdrast teeb mõne inimese aju seose :"No see on ju ümberlükkamatu tõend kolmejalgse pool-inimese, pool-loomalaadse tulnuka olemasolust"...Smile

Või mida teised arvavad??
Vasta
Mulle näiteks vandenõuteooriad meeldivad ja juba sellepärast, et mulle meeldib ulme kui žanr. Mind üldse ei paina, et mis ikkagi "tegelikult" juhtus või juhtub. Olen kuidagi suutnud sellise lepitava reaalsuse taju leida, milles on kõik variandid võimalikud. Ma arvan, et kui veendunud lamemaalane ja ümarmaalane käest kinni võtaks ja ümber maakera/ketta jalutaks, leiaksid mõlemad piisavalt enda teooriat kinnitavaid tõendeid, st reaalsus sõltub sellest, kuidas vaadata. Või näiteks see pilt, kus võib näha nii vanamutti kui noore naise nägu, oleneb, kuidas vaatad. Kujuta nüüd ette, et neid variante maailmapildis pole kaks vaid mingi 100 000 miljardit ja sarnase meelelaadiga vaatlejad näevad sarnast maailma. Nii on kõikide lugude jaoks koht olemas.

Kas tegelikult "keegi" juhib maailmasümdmusi, ma ei arva, pigem õnnestub teatud seltskonnal sündmustega kursis olles asju piisavalt enda kasuks kallutada, olla õigel ajal õiges kohas. Nii jääb kõrvaltvaatajal mulje, et toimuvad sündmused on teatud seltskonna poolt juhitud.
Vasta

Alamfoorumi hüpe:

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne