Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huh
Vasta
Tihti olen silmanud kommentaarides kasutatavaid väljendeid „karma sai kätte“, „ega sa karma käest ei põgene“, „kas sa loll ei tea, et see on karma“ jne.
Vaatleme nüüd, mis see karma siis on. Esiteks eesti keeles on sellele sõnaline vaste – Saatus.
Saatus on paratamatus, põhjuse ja tagajärje seos. Kui keegi sureb õnnetuse tõttu siis ohatakse kurvalt„ega Saatuse eest ei pääse“. Kui keegi võidab lotoga siis ohatakse kadedusest „pagan miks mina ei võinud võita, on ikka mul vilets saatus“.
Vastust ärme otsi Saatuse mõistest vaid kellele see mõjub.
„Loomulikult inimesele“ oleks vastus.
Tõesti, see on õige.
Kes on inimene?
„Mina olengi inimene“ järgmine vastus.
Eee...?
Ja selles kahtlevas „ee..“-s sisaldub Karma ehk Saatuse seletus.
Me samastame ennast keha ja meelega. Aga kas me oleme keha ja/või meel?
Paratamatus „töötab“ maailmas. Keha/meel on maailm.
Näitena -  Lõpmatu Ookeani peal olevad suuremad ja väiksemad Lained arvaksid, et nende kuju, kiirus on seotud minevikuga. Suur Laine usub, et tegi kunagi midagi head ja sellepärast on ta nüüd selline, Väike Laine arvab jälle, et kunagi tegi midagi halvasti ja on nüüd selline.
Lainete seisukohast võttes on see õige aga mis on Lainete ühine omadus, Päris Mina?
See on Vesi. Vesi on koguaeg muutumatu nii lainetuses kui peegelsileda Ookeani pinnal.
Inimese puhul on Päris Mina – Teadvus(Hetk).  Ühesugune, universaalne, muutumatu, alati olnud.
Kokkuvõttes: Karma töötab siis kui toimub minamõttel enda pidamine Päris Minaks või lihtsamalt öelduna samastamine ennast keha/meelega ehk paratamatu maailmaga.
„Mina olen keegi...“(ütleb ego) – Saatus
„Mina Olen.“(ütleb Päris Mina) - Vabadus
Vasta
Saan sellest samamoodi aru - ego (laine) tasandil on karma ja saatus, Mina (vesi) tasandil mitte. Või siis Mina tasandil on kõik see ja rohkemgi veel, ehk on võimalik kogeda kõikide lainete karmat ja saatust. Laine seisukohast mulle tundub, et karma on saatuse tootmise protsess ja seadus, Saatus aga juba valmisprogramm, mida laine läbib ja mille käigus ta karmaseaduse läbi uut saatust ette toodab.

Mul on tekkinud küsimus, et kui enda (laine) elu ja tegemisi näha pidevalt Mina (vee) perspektiivist, siis ei teki "lainele" uut karmat? Kirjandusest võib leida selliseid vihjeid, nagu lood joogaõpilastest, kes on oma karma ammendanud või zenist tuntud ütlus, et tark läheb vette ilma märjaks saamata.

Sa Q11 nüüd ütled, et Mina seisukohast pole karmat, mida ammendada. Küll aga on karma, mis ammendub laine seisukohast ja laine nimega Laupäev kogeb stressivabamat elu, kui see nii läheb.

Või mida Teie arvate, mu õpetatud sõbrad Smile ?
Vasta
"Mul on tekkinud küsimus, et kui enda (laine) elu ja tegemisi näha pidevalt Mina (vee) perspektiivist, siis ei teki "lainele" uut karmat?"
Huvitav küsimus.
„Tark läheb vette ilma märjaks saamata.“ – tõenäoliselt siin peetakse silmas seda, et Mina „märjaks“ ei saa kuid inimene saab ikka.
No selline naljakas näide.
Jeesus pühalikult apostlitele „Kogunege kõik siia Minu ümber. Mina olen Tõde, Tee ja Valgus. Kõik kes minusse usuvad saavad päästetud“
Apostel „Kuidas saaksime uskuda ja pääseda?“
Jeesus“ Tehke nii nagu ma teid olen õpetanud“
Apostel ulatab Jeesusele aupaklikult kausi kuuma pudruga. Kauss kogemata libastub ja pudru valgub Jeesuse jalgadele.
„Sa krdi krt kui valus“ vannub Jeesus, „eee...ärge nüüd seda minu ütlust üles tähendage eks?“
Põhjus-tagajärg.
Kas Laupäev siis kogeks stressivabamat elu? Jah, kindlasti...aga...mõnikord kiirustades lööks Laupäev oma varba ikka kogemata toolijala vastu ära ja...tagajärg toimub...Smile
Vasta
(11/02/2021, 12:31)Laupäev Kirjutas: Saan sellest samamoodi aru - ego (laine) tasandil on karma ja saatus, Mina (vesi) tasandil mitte. Või siis Mina tasandil on kõik see ja rohkemgi veel, ehk on võimalik kogeda kõikide lainete karmat ja saatust. Laine seisukohast mulle tundub, et karma on saatuse tootmise protsess ja seadus, Saatus aga juba valmisprogramm, mida laine läbib ja mille käigus ta karmaseaduse läbi uut saatust ette toodab.

Mul on tekkinud küsimus, et kui enda (laine) elu ja tegemisi näha pidevalt Mina (vee) perspektiivist, siis ei teki "lainele" uut karmat? Kirjandusest võib leida selliseid vihjeid, nagu lood joogaõpilastest, kes on oma karma ammendanud või zenist tuntud ütlus, et tark läheb vette ilma märjaks saamata.

Sa Q11 nüüd ütled, et Mina seisukohast pole karmat, mida ammendada. Küll aga on karma, mis ammendub laine seisukohast ja laine nimega Laupäev kogeb stressivabamat elu, kui see nii läheb.

Või mida Teie arvate, mu õpetatud sõbrad Smile ?

Karmaratas. Kui jätame välja sellest eelmised elud siis põhimõtteliselt kujutab see endast ette energiavälju mis tõmbavad ligi sarnaseid väljasid. Ja seda korduvalt, sarnaseid situatsioone esile kutsudes. Välja astuda sellest ei ole ilmselt võimalik enne kui muutuda neutraalseks vaatlejaks. Sellega lõppeb karma kogumine ja algab niiöelda karma mahakerimine. Aga võibolla ei saagi päris nii ka öelda sest neutraalse vaatlejana olles kogume sisemist vaikust, mis on ka omamoodi energiaväli, ja tõmbame sarnast ligi rohkem.
On küll praktikaid millega sõlmida lahti kogu "karma" aga see on suht range pühendumise teema mis kuulub rohkem nõidade valdkonda...

Sorcerers speak of sorcery as a magical, mysterious bird which has paused in its flight for a moment in order to give man hope and purpose. Sorcerers live under the wing of that bird, which they call the bird of wisdom, the bird of freedom.
Vasta
(11/02/2021, 20:07)Q11 Kirjutas: Kas Laupäev siis kogeks stressivabamat elu? Jah, kindlasti...aga...mõnikord kiirustades lööks Laupäev oma varba ikka kogemata toolijala vastu ära ja...tagajärg toimub...Smile
Mõnikord kiirustades... see tähendab seda, et laineke on juba mõnda aega vee perspektiivist väljas olnud ja esimene äratuskell tiriseb. Olles "vee perspektiivis" olen ma tegutsenud ülikiitesti isegi pikema aja vältel aga mitte kunagi kiirustanud. Stress ei tule sellest, mis elus juhtub, vaid sellest, kuidas sellesse suhtud. Kui esimese varbakoksu peale "vee perspektiivi" tagasi tulen, pingeid ei kogune ja ei "juhtu" ka suuremaid õnnetusi.
Vasta

Alamfoorumi hüpe:

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne