Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taimetoitlus
Huh
Vasta
"...Eestis peetakse taimetoitlaste all tavaliselt silmas vegetaarlasi (ingl k vegetarian). Need on inimesed, kes ei söö toite, mis sisaldavad või mille saamiseks on kasutatud loomade kehaosi, näiteks maismaa- ja mereloomade liha, putukaid ning tapmise kõrvalsaadusi, aga ka želatiini ja loomset laapi. Vegetaarlaste toidusedelisse võib, aga ei pruugi, loomsetest toodetest kuuluda ka mesi. Vegetaarlasi on sobilik kutsuda liha mittesöövateks inimesteks ning nende toitumist lihavabaks toitumiseks....“
https://toitumine.ee/erinevad-toitumisvi...imetoitlus

Nüüd tekkis mõte, kas lehm on ikka taimetoitlane?  Enamus arvatavasti vastaksid  „no muidugi on, mis rumal küsimus“
Aga kui lehm on suvel aasal, päike soojalt paistab, mesilased sumisevad ja lehm pool-unisena ahmib heina. Kas ei ole nii, et paratamatult sattuvad talle suhu sipelgad, lepatriinud, mai-põrnikad ja võibolla isegi mõni kiil. Nüüd kui ta päevläbi seal pugib, siis õhtuks on ta söönud arvestatava hulga mutukaid ehk siis loomset päritolu toitu.
Vegetaarlane aga on igasuguse loomse toidu vältija.

Mis on taimetoitluse põhjused?
1. Eetilised. "Loomad on tundevõimelised olendid, kes tunnevad valu,hirmu,rõõmu, naudinguid..."
Kas lehma rõõm ja sipelga rõõm on sarnased? Võibolla on.
Kas lehm teadvustab:“ Mina, Lehm, olen nüüd rõõmus“? Kahtlen.
Kas sipelgas teadvustab:“ Mina, Sipelgas, olen kurb“ ? Veel rohkem kahtlen.
Lehm tunneb valu? Kindlasti.
Aga sipelgas? Tõenäoliselt mitte sellist nagu lehm aga küll ebameeldivat aistingut mida võib siis valuks lugeda.

Niiet „valu“  ja  „kannatus valust“  on kaks eri asja mida siis tihtipeale segi aetakse.

2. Tervisega seotud kaalutlused.
Inimene on paratamatult segatoiduline. Ükskõik kumba äärmusesse kaldumine pikema aja vältel toob kaasa terviseprobleeme.
Kass sööb peale liha ka taimset kuid ainult viimasest toitudes jääb väga haigeks. Kas see oleks kassi tervisele  kasulik? Ei oleks.

3. Keskkonnakaitse.
Siin oleks minu isiklik arvamus, et inimesi on lihtsalt maakeral juba liiga palju ja ei mingi terve inimkonna pöördumine taimetoitlusele ei peataks keskkonna saastet märkimisväärsel moel.

Niiet järgmine kord kui tekkib küsimus lihatoitumise eetilistest, tervislikest ja keskkonnakaitselistest aspektidest võiks endalt küsida : "Aga mida Lehm sööb?"...Smile
Vasta
Huvitav video kuidas ka vegan olles saab omada uskumatut jõudu. Clarence Kennedy (sündinud  9 august, 1993) Iiri päritolu tõstja.
Vegan on siis inimene kes ei söö liha-, muna- ja piimatooteid.
Oma treeningkarjääri esimesel kaheksal aastal tarbis küll liha ja ehitas selle põhjal oma jõu aga viimased neli aastat on olnud täielikult taimetoitlane.

https://www.youtube.com/watch?v=hmG1aX0c...lThingsGym
Vasta
Kärbes öösel magab.
Põrsas öösel magab.
Nende vahel on selles suhtes sarnasus.
Huvitav, kas võib olla nii, et põrsas peab ennast sünnist saati kärbseks ja on õnnetu?
Või kärbes ennast põrsaks ja on õnnetu?
Nagu praegu on tihtipeale lugeda, et mõned inimesed on sündinud kuidagi valesse „kehasse“.
Seda arvesse võttes ehk peaksime põrsale selga kleepima tiivad....et ta tunneks ennast kärbsena.
Ja kotlette tehes püüaksime kinni köögis ringi lendavad kärbsed ja segaksime need hakkliha sisse...
Noet kärbsed saaksid tunda ennast põrsana ja oma elu mõtte kotletina inimese laual täita... Huh
Vasta

Alamfoorumi hüpe:

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne