Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unejutud
Reisimine ärkvelolekus tekitab mõnel igatsuse jälle koju minna. Reisimine Unes aga ärgates tagasi Uneilma pöörduda... Smile
Vasta
Üks küsimus Q11. Kui sa nii tihti rändad uneilmas kas igapäevaelu hakkab tunduma tühja ja tühisena?
Nothing real can be threatened. Nothing unreal exists.
Herein lies the peace of God.
Vasta
Õnneks see nii ikka ei ole. Minu puhul siis...aga jah on inimesi kellele Uneilm hakkab rohkem meeldima.
Mitte-duaalsus muidugi pehmelt püüaks tähelepanu tuua Vaatlejani. Mitte vaadeldavasse või nähtavasse/kogemuslikku. Kes kogeb?
Aga...jah...Uneilmast tagasi tulles on selline „ülemineku“ tunne küll . No nagu oled elanud ja ärgates „sured“  ja samas „sünnid“ uuesti teise ellu. Seisundite vaheldumine siis...Smile
Vasta
Kindlasti olete kohanud Rupert Spira videotes Mary ja Jane'i analoogiat. Siin on suur sarnasus Ishwar Puri õpetusega, kes toob ka sellise näite, et siit maailmast ärgates saad aru, et kogu maailm oli nagu unenägu ja tegelased seal sees sinu enda teadvuse poolt tekitatud. Siis muidugi tuleb öelda mitte sinu teadvuse vaid Sinu Teadvuse, sest peale ärkamist saad teadlikuks oma suuremast teadvusest. Sarnane sellele, et kui Mary ärkab, saab ta aru, et ta polnudki Jane Londoni tänavatel, vaid kogu London ja inimesed seal olid tema teadvuse tekitatud tegelased. Ma ei tea, kas ma saan õigesti aru aga Ruperti Mary omakorda kuskilt enam ärkama ei pea, vaid ongi selle õpetuse järgi algne teadvus, Üks, millest kõik alguse saab. Puri aga kirjeldab, kuidas siit ärgates leiame end kõrgemalt teadvuse tasandilt, mida ta nimetab Astraalmaailmaks. See on füüsilisest universumist kordades suurem. Sealt on võimalik kas sündida tagasi siia füüsilisse ilma (unenäkku, illusiooni) või kui oled sellest rattast vabanenud, elada Astraalmaailmas edasi. Eluiga seal on mingi 5000 aastat füüsilise ilma ajas. Kui see aeg saab läbi, on aeg surra ja ärgata edasi järgmisele teadvustasandile, Mentaalmaailma, kus avastad, et kogu Astraaltasand ja tegelased seal sees olid su unenäo vili. Eluiga selles maailmas küündib miljonite aastateni füüsilises ajas mõõdetuna ning selle aja jooksul võib, kui soovi on, uinuda taas nii astraalmaailma, kui ka selle kaudu füüsilisse. Kui ka Mentaalmaailmas lõpuks elu otsa saab, ärgatakse Ühena, igavesse teadvusse. Mõned India päritolu õpetused eristavad ka Mentaalmaailma "kohal" olevat ideede ja inspiratsiooni tasandit, mõned liidavad selle mentaaltasandiga kokku. Igalt tasandilt saame allapoole minnes kaasa teatud omadused, algsest Ühest tuleb minateadvus ja piiramatu loomepotentsiaal, mentaaltasandist mõttevõime (selle ülemisest otsast inspiratsioon ja intuitsioon, tähelepanu juhtimine), astraaltasandilt tunded, emotsioonid ja füüsilises maailmast siis see nn mateeria. Iga alumine tasand on aina kirjum, rohkem segadusse ajavam ja unustusse eksitavam. Algtasandi Ühe omaduseks on ka Armastus, või õndsus või ingl.k bliss, mille tunnetus allapoole langedes küll väheneb kuid mis alati on leitav ja mille kaudu otse koju tagasi saaks.

Vastuolu neis õpetustes pole, sest kuigi Puri oma on hindulikult kirju, siis Spira otsetee idee töötaks igal Puri antud tasemel kuni Üheni välja.

Ma siin väljendasin küll, et "Ishwar Puri õpetus" aga ta muidugi annab täpselt edasi oma õpetajalt saadut, kes omakorda edastas enda õpetajat jne. Selles õpetuses on guru su enda kõrgem mina, kes su siinilmas üles otsib ja saadab sind läbi astraal- ja mentaaltasandite kuni allikani välja, kus selgub see sama, mis Spiral - see kõik oli Ühe mäng...
Lisan veel, et Puri õpetuses teadvuse tasandil ülespoole liikuda, ei pea surma ootama vaid üks võimalus on see sama meditatsioon silmadetaguses ruumis, kus piisavalt olles kaotab füüsiline maailm oma reaalsuse ja sa leiadki end astraaltasandilt. Sealt omakorda saab sama teed kaudu edasi Mentaalmaailma.
Aga Spira, minimalist, jätab kogu karnevali ära ja leiab otsetee.

Kuskil Puri mainib, et nägi "Inceptioni" filmi ja oli nii vaimustuses sellest, et Holllywoodist võib nii tabavat reaalsuse kirjeldust tulla Big Grin , hea film tõepoolest...

Postitasin selle unejuttude teemasse kuna unedest ja ärkamistest see jutt koosnebki.
Vasta
Spira läheb jah otseteed kohe allikani. Lugesin huvi pärast Castaneda raamatute sarja läbi, nii huvi pärast uue pilguga ja sealt võiks tuua ühe sarnasuse. CC jaotab kolmeks teadlikkuse tasemed. Esimene, teine ja kolmas tähelepanu. Esimene on siis igapäeva teadlikkus, teine on unenäotähelepanu ja kolmas sulamine allikasse. Spira räägib selles kontekstis kolmandast tähelepanust ja Iswhar teisest tähelepanust. Mitte, et seal oleks mingi kõrgem või madalam vaid lihtsalt natuke teised teed mis lõpuks viivad ikka samasse kohta.
Kõik õpetused toonitavad aga ikkagi esmalt ego, eraldiseisva mina või siis enesetähtsusest loobumisest - vastavalt siis Tolle, Spira ja CC. Teine sarnasus ja mille tähtsusest räägitakse on, taas vastavalt kolmele autorile, valukeha, kehasse salvestunud emotsioonide ja isikliku ajaloo meenutamisest ja lahti laskmisest. Justnimelt emotsionaalne pool.

Inception oli väga hea film. Ma olen seda vist 5x vähemalt vaadanud Big Grin
Vasta
(31/07/2020, 06:57)loffe Kirjutas: Kõik õpetused toonitavad aga ikkagi esmalt ego, eraldiseisva mina või siis enesetähtsusest loobumisest - vastavalt siis Tolle, Spira ja CC. 
Tõsi ta on, alustama peab sealt, kus sa oled.

Castaneda paralleeli ma pole märganudki, lugesin neid raamatuid kunagi ammu 90ndatel, siis oli kontekst hoopis teine ja aru ei saanud eriti midagi. Aga põnev oli küll Smile
Vasta
Sama siin, et tookord lugedes oli rõhk hoopis mujal. Nüüd lugedes näen läbi kuidas enamus mida Castanedale õpetati oli enesetähtsusest loobumine. Küll läbi väga kummaliste viiside kuid ma taipan, et DJ polnud eriti aega ja CC oli päris kõvasti kinni egos. Huvitav on näha paraleele enda avastuste ja selle kohta mida seal kirjutatakse. Aga ma olen üsna veendunud, et reaalset kasu toovad need raamatud siis kui juba on võime sisedialoogi peatada. Kui muidu lugeda siis ego haagib tähelepanu võimete ja rännakute külge ja kogu asja peamine külg jääb tähele panemata.
Vasta

Alamfoorumi hüpe:

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne