Unejutud
Seda juhtub kui sisedialoog vaibub ja persoon kaob tahaplaanile. Mul vahepeal juhtus seda üsna tihti autoroolis - sõidan ja järsku pole aimugi kus ma olen või kuhu ma lähen. Ümbrus on täiesti tundmatu. Ma ei taibanud algselt miks just autoroolis aga siis pärast sain aru, et mul oli harjumus minna sügavale vaikusesse sõitmise ajal. Ilmselt pidevalt vahetuvad stseenid ja monotoonne sumin aitas kaasa sellele. Nüüd kui nii juhtub siis panen raadio käima Smile

Sorcerers speak of sorcery as a magical, mysterious bird which has paused in its flight for a moment in order to give man hope and purpose. Sorcerers live under the wing of that bird, which they call the bird of wisdom, the bird of freedom.
Vasta
Huvitav, kui mõni kaasliikleja tekitaks liiklusohtliku olukorra, kas sa käituks roolis sellisel hetkel adekvaatselt? Võib päris ohtlik olla Smile
Vasta
Eks ta ole jah ohtlik sellepärast, et ise satub segadusse hetkeks. Kuigi refleksid kiirenevad oluliselt kui olla vaikuses ja võimalik, et ohtliku olukorra tekkides lahendab selle paremini.
Refleksidest rääkides, kui midagi kukub ja on vaja kinni püüda siis see juhtub eriti proffessionaalselt kui vaikuses olla. Samuti võtmed lähevad lukuaukkudesse selviisil, et isegi servi ei puutu Big Grin

Sorcerers speak of sorcery as a magical, mysterious bird which has paused in its flight for a moment in order to give man hope and purpose. Sorcerers live under the wing of that bird, which they call the bird of wisdom, the bird of freedom.
Vasta
Jah, see on täpselt see, mis tegevusest kunsti teeb: maali-, võitlus-, koka-, jne. Aga sellises voos olles ei teki tunnet ju, et ma ei saa aru, kes ma olen ja mis toimub. Üldse ei teki sellist küsimust ja kui tekib, on voog läinud.
Vasta
Voog tuleb ja Voog läheb aga Sina(Mina) ei muutu... Cool
Vasta
(13/02/2021, 22:19)Q11 Kirjutas: Voog tuleb ja Voog läheb aga Sina(Mina) ei muutu... Cool
Varba äralöömine on hea meeldetuletus selleks (meenus, et see oli teisest teemast aga postitan ikkagi)
Vasta
Võtame siis sellise näite.
Laupäev istub arvutitaga ja tuleb peale Voog.
Ta on täiesti Minateadvuses ja Mõteteta Olekus.
Järgmine päev istub Laupäev arvutitaga ja järsku märkab põrandal siblivat ämblikku.
„üü..kui vastik ämblik on...hmm...põrand on tolmune...pean homme koristama hakkama“
Milline vahe seal oleks? Kas Voog tunne oli kuidagi rohkem kogemus kui ämbliku sibamist märkav kogemus?
Mõlemad olid ju teadvustamised ehk Teadlikuks saamised.
Mõteteta olek vs Ämblik.
Esimeses tunnetab Mina ennast ilma objektita, teises (igapäevasemas) aga läbi objekti... Smile
Vasta
(13/02/2021, 15:33)Laupäev Kirjutas: Jah, see on täpselt see, mis tegevusest kunsti teeb: maali-, võitlus-, koka-, jne. Aga sellises voos olles ei teki tunnet ju, et ma ei saa aru, kes ma olen ja mis toimub. Üldse ei teki sellist küsimust ja kui tekib, on voog läinud.

Voos olemine on üsna pinnapealne. See , et ei mäleta minevikku/tulevikku on piltlikult liikumine sisseepoole. Saab veelgi "sügavamale" kuni persooni täieliku kadumiseni.

Võti on sisemise vaikuse hoidmise oskuses. Mõnikümend sekundit perfektset vaikust ja kõik teadaolev hakkab hajuma.

Siin tuleb mängu eelmises teemas räägitud karma jutt. Kui on palju lahtisi otsi ehk emotsionaalset energiat minevikus kinni on raske hoida sisemist vaikust. Kogu see väli vajab pidevat toitmist tähelepanuga ja tähelepanu üritab see väli saada mentaalseid pilte/mõtteid/emotsioone teadlikkuse välja upitades.

Vasta
(13/02/2021, 22:44)Q11 Kirjutas: Mõteteta olek vs Ämblik.
Esimeses tunnetab Mina ennast ilma objektita, teises (igapäevasemas) aga läbi objekti... Smile
Esimene oleks teadlikkus teadlikkusest aga teisest on võimalik ainult siis aru saada, kui on ära vaadatud Rupert Spira kõik youtubes olevad materjalid, nii loengud, vestlused kui meditatsioonid Big Grin

[quote pid='759' dateline='1613247228']

Siin tuleb mängu eelmises teemas räägitud karma jutt. Kui on palju lahtisi otsi ehk emotsionaalset energiat minevikus kinni on raske hoida sisemist vaikust. Kogu see väli vajab pidevat toitmist tähelepanuga ja tähelepanu üritab see väli saada mentaalseid pilte/mõtteid/emotsioone teadlikkuse välja upitades.
[/quote]
See voo jutt oligi teemast kõrvalekaldumine. Aga see on hea point, et lõpetamata otsad võtavad energiat. Ma olen seda küll kogenud ja neid omal moel lahendanud aga mitte niimoodi ühe lause/valemina kokku võtnud, tänud!
Vasta
Viimasel ajal olen mitmeid kordi täheldanud, et unesegasena lähen voodikõrval olevale põrandalambile millegipärast kallale. Unest tulen, täielikult ärganud ei ole ja suure kolina peale mida kukkuv lamp siis teeb ärkan täielikult. Füüsilistel kätel on nagu minu tahtest tekkinud erinev arusaam ja sellises pool-unes ei allu enam. Ennemalt jälgisin kui astraali vaikselt libisesin kuidas unekäte üle oli kontroll, füüsilised käed aga lebasid liikumatult ja neid liigutada ei saanud. Nüüd siis – unekäte üle on kontroll aga füüsiliste üle ei ole ja need sunnikud ei lebagi enam nii rahulikult ja süütult minu keha küljes.
Umbes nii nagu Homer Barti Simpsonite multikas kägistab, kägistan mina lampi...Smile

https://www.youtube.com/watch?v=bcBWE_NO...onutboy101
Vasta

Alamfoorumi hüpe:

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne