Unejutud
Järjekordne lugu (nagu ka potentsiaalsed järgmised), puudutavad und ja unenägemist, seetõttu tegin täiesti omaette teema, kuhu teisedki kasutajad võivad unega seonduvat postitada. Mida iganes keegi siis une all ka ei mõtleks, alates sellest, mis kellast peaksid lapsed magama minema, lõpetades näiteks tõdemusega, et meie elu on unenägu.

Lugu ise on selline. Kui Eestis oli valitsuse poolt väljakuulutatud eriolukord juba mõnda aega kestnud, avaldasid Synctuitioni nimelise meditatsiooniäpi loojad, et kingivad oma töö eesti inimestele tasuta. See oli mulle suurepärane uudis, sest see rakendus oli mulle juba ilmudes silma hakanud, aga ma ei ole äppide ostja ja meditatsiooni abividinate kasutaja kunagi eriti olnud. Aga ilma rahata, miks mitte, proovin. Ma ei hakka ümber jutustama selle asja sisu, mõte on seal lihtsalt selles, et kvaliteetseid kõrvaklappe kasutades viiakse kuulaja u 20 minutilisele helirännakule, mis võib mõjuda väga sügavalt lõõgastava ja lõdvestavana. Ma vajusin tihti poolunne, kus käis tavaliselt üllatavalt vilgas unenäotegevus kõige veidramatel teemadel. Päris magama jäämist takistas ainult kõrvaklappidest tulevad helid, muusika ja loodushääled, millel ma olin volüümi üsna valjuks keeranud. Selletõttu, et heli segas sügavalt ja pikaks ajaks magama jäämist, märkasin ma mõnikord hästi uinumise hetke. Kõigepealt hakkad jälgima mingit suvalist mõttefilmi, olles ise üsna ärkvel, siis omandab see süžee nagu teatud gravitatsiooni, ehk ma ei pea pingutama, et seda jälgida, ta hoiab mu tähelepanu ise endal, ja mingi hetk olen ma ise juba  selle loo sees. Imestasingi, et alles oli lugu minu sees, nagu mõte või kujutlus ja hopsti olen mina äkki selle loo sees ning sellest süžeest on saanud mind ümbritsev maailm. Tähelepanu ümberlülitumine toimub sarnaselt, kui vaatate näiteks sellist pilti, kus kujutatakse mustaga mingit karikat või puud aga selle väliskontuuridest moodustuvad hoopis näod. See tähelepanu jõnks ühelt kujutiselt teisele on sarnane mu kirjeldatuga. Sama ka, kui vaatate seda keerleva baleriini kujutist, enamustel inimestel vahetab ta aegajalt suunda, katsuge tabada see suunavahetushetk.
Mõnikord teadvustasin end alles unest väljudes, ehk sisenemise olin maha maganud, ja.taipasin, et minu uneavataril oli olnud täispikkuses minevik kui tulevik ehk täielik ajalugu mõlemas suunas, kuigi ma elasin unes ainult ühes lühikeses stseenis sellest elust. Tuli pähe võrdluskujund olukorrast, kus näiteks katsud varbaotsaga vett ja see varbaots omandab mingi veeelaniku identiteedi koos mineviku ja tulevikuga ja kui sa peaksidki selle varbaga sinna vette jääma, siis ta elab selle stsenaariumi järgi oma elu.
Selline tuntud õpetaja ja autor nagu Ishwar Chandra Puri, (youtubes on palju tema loenguid, väga muhe vana) kirjeldab hinge tulekut siia ilma nii, et kõigepealt sa valid välja selle rolli, tegelase ja saatuse, sisened siia ilma ja kui ära unustad, kust sa tuled ja kes sa oled (ja sa teed seda) siis sa elad elu elu järel seda valitud lugu ja välja sellest rattast saad siis kui sulle meenub, kes sa oled.

Häid pühi.
Vasta
(24/06/2020, 00:09)Laupäev Kirjutas: ... Kõigepealt hakkad jälgima mingit suvalist mõttefilmi, olles ise üsna ärkvel, siis omandab see süžee nagu teatud gravitatsiooni, ehk ma ei pea pingutama, et seda jälgida, ta hoiab mu tähelepanu ise endal, ja mingi hetk olen ma ise juba  selle loo sees. Imestasingi, et alles oli lugu minu sees, nagu mõte või kujutlus ja hopsti olen mina äkki selle loo sees ning sellest süžeest on saanud mind ümbritsev maailm. Tähelepanu ümberlülitumine toimub sarnaselt, kui vaatate näiteks sellist pilti, kus kujutatakse mustaga mingit karikat või puud aga selle väliskontuuridest moodustuvad hoopis näod. See tähelepanu jõnks ühelt kujutiselt teisele on sarnane mu kirjeldatuga. Sama ka, kui vaatate seda keerleva baleriini kujutist, enamustel inimestel vahetab ta aegajalt suunda, katsuge tabada see suunavahetushetk. ...

Olen mõned korrad proovinud ka tabada magamajäämise hetke. Kui lähen sügavale sisemisse vaikusesse siis otseselt magama ei jäägi vaid samuti tekivad kujundid ja film mis tõmbab endasse nagu zoomiks tahvlis/telefonis pildi sisse näppudega. See mida sa kirjeldasid peaks olema lucid dreamingu WILD tehnika kus otse ärkvelolekust lähed teadlikku unenägemisse.

(24/06/2020, 00:09)Laupäev Kirjutas: Mõnikord teadvustasin end alles unest väljudes, ehk sisenemise olin maha maganud, ja.taipasin, et minu uneavataril oli olnud täispikkuses minevik kui tulevik ehk täielik ajalugu mõlemas suunas, kuigi ma elasin unes ainult ühes lühikeses stseenis sellest elust. Tuli pähe võrdluskujund olukorrast, kus näiteks katsud varbaotsaga vett ja see varbaots omandab mingi veeelaniku identiteedi koos mineviku ja tulevikuga ja kui sa peaksidki selle varbaga sinna vette jääma, siis ta elab selle stsenaariumi järgi oma elu.

Mineviku ja tuleviku moodustumine meenub Castaneda kirjeldustest kus maailmu vahetades need moodustuvad. Kõlab rohkem nagu rännaku moodi mitte teadliku unenägemisena. Võibolla keegi teab täpsemalt?

Häid pühi!

Sorcerers speak of sorcery as a magical, mysterious bird which has paused in its flight for a moment in order to give man hope and purpose. Sorcerers live under the wing of that bird, which they call the bird of wisdom, the bird of freedom.
Vasta
[quote pid='504' dateline='1592971374']

Mineviku ja tuleviku moodustumine meenub Castaneda kirjeldustest kus maailmu vahetades need moodustuvad. Kõlab rohkem nagu rännaku moodi mitte teadliku unenägemisena. Võibolla keegi teab täpsemalt?

Häid pühi!
[/quote]
Huvitav, kuidas nad moodustuvad, mis alustel, ega neid ei ole olemas ilma minu osaluseta?
Vasta
WILD tehnika on minemine unemõttesse otse. Astraal aga Uneilma otse. Selline väike vahemärkus...Smile
Vasta
Mis sobiv teema ka nn. tavaärkajatele. 

Ärkamiste ja äratamiste kontekstis mainiksin aga ära ühe koledama tarbeeseme, mille inimkond on välja mõelnud. See on äratuskell
Ja kogu maailma korraldus, mis seda atribuuti jätkuvalt soosib, on minu meelest natuke... viltune. Ei?
Samas kuskil PW-s mainis Mannu selle eseme venekeelset nimetust будильник ehk ärataja, mille tüvi on sanskritikeelne bodhi (ärkamine, virgumine). 
Kuid ikkagi arvan, et see on ikka üks päris kole värgeldus ja nii.
Uni on ometi justkui midagi sakraalset, väga isiklikku. Lisaks on see ülimalt haavatav seisund. Magav inimene on sisuliselt täiesti kaitsetu. 
Mulle tundub, et sellest seisust sunniviisiline ülesraputus on õigustatud ehk vaid ohu puhul elule või ülimalt edasilükkamatute juhtudega (näiteks lennuki väljumine). Muus osas on selline rebiv äratus kuidagi ikkagi.... vägivaldne. Ei? 
Pealegi on kehatarbeline nn. normune aeg väga individuaalne ometi. Kellel on selleks 6 tundi, kellel 10 jne.

On siin veel neid, kes on unistanud ajast, kui unemaailmast saad ärgata vaid sellel põhjusel, et on ennast lihtsalt nö. täis magatud ja uni ise ära läheb?
Avad hommikul silmad, lased kõik need teispoolsuse surinad vaikselt kehas ja meeltes selgineda, ringutad, maigutad ja... tõused üles. Ilma igasuguste kella plärinateta. 
Enamik selle va "öökulli" dna-ga inimestest ilmselt teavad kohe eriti, millest jutt. 
Ka mina kuulun sellesse viimasesse grupeeringusse ja jõuan siiapoole ilmaruumi hommikuti nagu kuidagi kauem ja aegalasemalt ikkagi üle. Kui seda seisundit ilma mõjuva põhjustea forsseerida, ehk  kripskraps ja mauhh äratatud saada, siis olen tihtilugu pool päeva nagu mingis nihkes ja nii.
Uni ikka püha asi.
Ei teagi... meil üldiselt kõnnitakse kodus vaikselt ja räägitakse summutatult ka siis, kui koer päeval magab.
Vasta
„Magav inimene on sisuliselt täiesti kaitsetu“
Sul on unehalvatus, niiet veereda voodi äärest alla Sa teha ei saa. Ei ole kaitsetu.
Organism hingab, süda lööb, veri voolab. Kõik toimub täpselt samamoodi nagu Ärkvelolekus.
Aga..Ärkvelolekus on ego.
Ego :„mina ju kõike seda kontrollin...noo jah võibolla mitte seda tühist südametööd ja hingamist ja...aga ikka palju olulisemaid asju...nagu otsustamisi ja nii ja.... ma olen ajus ja......“ Big Grin
Vasta
Kas olete näinud vastavust inimeste sünniaja (kas hommik või õhtu) ja tema ärkamise eelistuste (lõoke või öökull) vahel. Ma mingi aeg jälgisin seda ja täitsa ära ütle, võib leida mingit mustrit küll. Et siis, mis ajal oled sündinud, sellel osal ööpäevast oled aktiivsem. Vb mu tähelepanekud olid liiga otsitud, teaduslikust uuringust oli asi kaugel Smile Vaadake ringi oma tutvuslonnas, kas klapib.
Vasta
Q, mul oli see "kaitsetu" tavatähenduses. Magavat inimest on lihtsam rünnata, röövida vms.
Ka tajud kehvenevad. Magavad inimesed jäävad tulekahjudesse, satuvad õnnetustesse jne.

Sünnikelleaja paralleele hommiku- või õhtuinimestega üritasin ma aga ka mingi aeg träkkida.
Esimene näide ehk ma ise, läks kahjuks mööda. Teine ja kolmas näide, ehk mu lähedased, läksid ka mööda. Aaga no oli ka neid, mis täppi läksid.
: )
Vasta
(24/06/2020, 14:00)Laupäev Kirjutas: Huvitav, kuidas nad moodustuvad, mis alustel, ega neid ei ole olemas ilma minu osaluseta?

Mul pole kogemust üldse selle poolega ainult jutustused raamatustest ja mõnes foorumis. Müstika.

Naut Kirjutas:...
Avad hommikul silmad, lased kõik need teispoolsuse surinad vaikselt kehas ja meeltes selgineda, ringutad, maigutad ja... tõused üles. Ilma igasuguste kella plärinateta.
...

Kui reziim paigas nii nädal aega ärkan 5-10 min enne kella.  Cool

Ma olen rohkem seda meelt, et see rohkem harjumuse asi. Ma olin aastaid ööloom ja siis treenisin umbes poole aastaga hommikuloomaks. Kuigi olen alati olnud kiire ärkaja ja ei vaja väga palju aega, et liikuma saada. Põhimõtteliselt võin ärgates riided selga libistada ja minna...

Sorcerers speak of sorcery as a magical, mysterious bird which has paused in its flight for a moment in order to give man hope and purpose. Sorcerers live under the wing of that bird, which they call the bird of wisdom, the bird of freedom.
Vasta
"Magavat inimest on lihtsam rünnata, röövida vms."
Ja ma saan aru mida silmas pead aga jäin mõtlema...
Astraali-seisundis on olemas näiteks kaitseloomad. Nad moodustavad teatud perimeetri. Võõra puhul sinna sisenedes annavad nad sissetungiast kohe märku. Niiet inimene ärkab üles kui keegi sellesse tsooni tuleb...
Vasta

Alamfoorumi hüpe:

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne