Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minu kokkamised
Sinep

Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)

Vasta
aa..nüüd sain aru...kuidas postitada... Smile
Vasta
Sinu tänane lõunasöök?
Vasta
Seened (kupatuvad)... Smile...millest siis lõpuks tegin seenesousti....

Vasta
Mmmmm. Näevad üliisuäratavad välja.
Vasta
Toon võrdluseks kahe tomatisordi viljad. Üks (suur) on siis Härjasüda ja väiksem Black Cherry. Maitselt on tomat ikka tomat olenemata suurusest või värvist.
Eelmine aasta proovisin – viskasin juuni alguses lihtsalt tomati seemned kasvuhoone mulda. Mõneajapärast hakkasid väiksed taimed idanema. Mõned viisin väja peenrale, teised jätsin kasvuhoonesse. Tulemus oli: need mis kasvuhoones olid andsid saagi alles septembrikuus ja suhteliselt nigela. Peenrale pandud kasvasid vaid 40 cm pikkuseks ja väiksed tomatiubinad punaseks ei jõudnudki minna.
Niiet kui soov on saaki saada, siis ilma  ettekasvatamata ei saa. Või siis poest/turult taimed osta.
Kui on viljakas muld(mõned korrad ennem viljade valmimist peaks lisaväetist ka andma), temperatuur, päikesevalgus, soe vesi, siis oleks oodata 8-10-lt taimelt ca 60 kg tomateid.
Tomat säilib pimedas ja jahedas ruumis päris hästi. Suvesaak keldris pea detsembri keskeni on vabalt söödav ja kui viitsimist on võib neid ka purkidesse marineerida.
Paprikat olen ka kasvatanud aga neil ei tule vilju niipalju. See oleks rohkem selline hobi/huvi tegevus.

Vasta
viskasin juuni alguses lihtsalt tomati seemned kasvuhoone mulda.

Vaat kui tubli katsetaja sa oled. 

Aa juuni alguses panna tomatiseeme mulda on ikka natuke nagu hilja ehk ja nii?
Juunis peaks sisuliselt juba esimesed viljad hoopis valmima? 

Mulle endale meeldib ka väga taimi eelkasvatada. See protsess tuleks muidugi käima lükata juba märtsis, kuid just seemne idanemisest sirgumisemi (ja sealt edasi ka, kuid nagu vähem..) on ikka nagu väike metafüüsiline protsess. Oled seal nagu väike maag, seal neid imepisikesi seemneolluseid tupsutades ja potitades.  
Meenub, et üks aasta panin ka lihtsalt seemne suht säuhh idandusmulda ja ligi pooled taimed ei tulnudki välja. 
Seega edaspidi tegin seda seemnepanekut siiski kohe erilise pühendumise ja salamanamisega.
Kuigi... ehk oli too üks aasta ka vilets seeme, ei muud. : ))

Olen tegelt suht paljude erinevate sortide kasvatamist katsetanud puhtalt hasardist. Küll jurakaid Härjasüdameid, küll mingeid šokolaadipruune, küll siiruviirulisi. Mingid olid lausa enamvähem valged koguni. Kuid nüüd olen ikka päris pikki aastaid jäänud ühe sordi juurde. See on kõrgekasvuline, kobarviljaline, päikeseoranž kirsstomat Sungold.
Mille puhul väide: "Maitselt on tomat ikka tomat olenemata suurusest või värvist." muutub täiesti naeruväärseks.  : )
Viljad, mis valmivad nonstop juunist kuni külmadeni, on nii magusad ja maitsvad, et on pigem nagu väikesed kommid. 
Peale selliste supermagusate mammude söömist teisi kohe kuidagi enam noh... nii väga justkui ei tahagi ja nii. 

Sungold on selline (pilt netist):

[Pilt: 89ebd171bdbef1057f389f4f1a0e74b8ce3540ac_6614.jpg]
Vasta
Moneymaker on suht kindlapeale minek. Ega ma olen  ikka erinevalt tomme kasvatanud. Valgeid tomateid nagu ei tea aga kollaseid küll. Nimi nüüd jah ei meenu.
Tomatimaitse on ikkagi tomatine...kurgimaitselist tomatit ma pole küll veel proovinud. Aga ehk on, kes teab...Smile
Vasta
Ei, kurgimaitselist ei tea. Aaga need Sungoldid on magusad magusad. Nagu kompvekid, noh.
Hea küll, sa nagunii ei usu. : (
Kui valmis saavad, siis saadan sulle.
Vasta
Mul hetkel fotokas ei saa miskipärast ühendust arvutiga ja pilte ei saa postitada. Ehk selle probleemi hiljem lahendan. Kas Naut ei tahaks oma õhulise rabarberi-koogi pilti panna?.... Rolleyes
Vasta

Alamfoorumi hüpe:

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne