Vaimukirjandus, loengud, videod
Mis raamatud on avaldanud muljet.

Mis loenguid või kanaleid erinevatest õpetustest, huvitavatest inimestest jälgite-kuulate ja soovitate ka teistele.
Vasta
Minu nimekirjas on Eckhart Tolle kõrgel kohal. Temast on väga häid loenguid youtube üles pandud. Eriti head on tema varasema aja loengud, näiteks "omega" sari aastast 2001
Kui loengutest rääkida siis Rupert Spira on üks harv nähtus kes õpetab vaatlejast edasiminekut. Tavaliselt jäävad õpetused vaatleja tasemele aga tema püüab näidata teed otse allikasse, suht keerukas on aru saada millest ta räägib kui pole eelnevalt kogemust vaatleja olemisega. 
Roger Castillio on hea kuulamine, ta oskab üsnagi peenelt lahti seletada ego trikid kuid tema loengud venivad kuidagi tundidepikkuseks olles minuarust natuke vähe sisukad.
Vasta
Rupert Spira mulle ka meeldib. Rahulikult, konkreetselt vastab küsimustele, viskab nalja, mõnikord temale omaselt põristab naeru. Francis Lucille, Spira nö Õpetaja, on ka hea aga mõnikord olen täheldanud, et tema vastustes jääb nagu midagi puudu.
Jean Klein oli jällegi Lucille Guru.
Ja nemad siis räägivad mitte-kahesusest (Advaita-Vedanta).
Vasta
Ma märkasin, et Francis Lucille vastab hästi konkreetselt just selle inimese jaoks kes küsib. Võibolla sellepärast jääb tunne, et midagi on puudu.
Vasta
Ka päris huvitav- Stephen Jourdain. Räägib egosurmast ja Hetkest... Cool

https://www.youtube.com/watch?v=mSlghvouAD8
Vasta
Esimesena mainiksin (taas) oma ühte lemmikut Jordan B. Petersoni.
Kes on pigem filosoof (õppinud psühholoogiks), kuid... kuidagi see tema väga isiklikult läbitajutud tunnetus, sügav inimlikkus ja samas mõttemeisterlikud ning ülimalt mitmekihilised teemakäsitlused + samal ajal ka kompromissitus nn. ühiskondlike mugandustega väga sümpatiseerivad mulle.

Jordan Peterson

Siin üks video "Kuidas tunda iseennast."

Tuues siin välja mõned väga inimlikud (ja ehk alles algaja Ärkaja? : ) põhimomendid.
Nagu näiteks: alandlikkus oma teadmatuse tunnistamisel /humility of recognizeing your ignorance/.
Üleskutse vaadelda ennast nagu vaataksid sa kõrvalseisjat. Rahulikult ja samal ajal tähelepanelikult (coolilt nagu madu). 
Lubada endal olla narr või rumal (nö. ego kadumise harjutus).
Jne.

Üks tema ülikooli loengutesari on aga rajatud omajagu lõbusate kuid ka sügavate erikihiliste kontekstidega näiteks hoopis tuntud Pinoccio (Buratino?) loole. Alateadvus, ego, mütoloogia, Dostojevski, füüsika, Kõrgem Mina, kriminalistika ja mida kõike tema käsitluses läbi Pinoccio seikluste justkui sujuvas tantsus kaasa ei haarata. 
Oleks meil vaid rohkem selliseid õppejõudusid. : )

Maps of Meaning 02. Marionettes & Individuals

Vasta
"Lubada endal olla narr või rumal (nö. ego kadumise harjutus)."
Hehehe...no proovi...mine jookse paljalt tänavale. Kui nüüd seda kohe mõtlematult teed ja pärast pole Sul mingeid tundeid selle teo kohta siis...jah. On kaks seletust. Oled tõepoolest Valgustunu või ei saanud oma tegevusest aru...Smile
Vasta
Ma olen JP lugenud ja loenguid vaadanud. Suurepärased vahendid meele vormimiseks. Kahjuks JP jääb pahatihti kinni emotsionaaltasandisse kuigi ta seda välja ei näita aga see on ka arusaadav kuna ta on olnud aastakümneid kliiniline psühiaater ja näinud ja kuulnud õudusi elust enesest.
Vasta
Jep. Olen J.P. kohta nõus. Lisaks ta enda elu pole ka nö. meelakkumine olnud.
Ja ta... ei kuulu ka minu meelest nendesamade valgustunud inimeste ridadesse. Justkui. Mh?
Ta on pigem selliste erivaldkondade üld(?)teadmiste sünteesi poolest mulle huvitav. See, kuidas ta loob seosesid justkui täiesti võimatutest ja ka seosetutest nähtustest või interpreteerib need mingisse argimütoloogiasse ja nii.
Kuna mul endal on sama kalduvus ühendada punktiväljas täpikesi, et tekiks kujund (no nagu selles väikelastele mõeldud mängus), siis on ta mulle huvipakkuv.
Vasta
(07/06/2020, 15:21)Q11 Kirjutas: "Lubada endal olla narr või rumal (nö. ego kadumise harjutus)."
Hehehe...no proovi...mine jookse paljalt tänavale. Kui nüüd seda kohe mõtlematult teed ja pärast pole Sul mingeid tundeid selle teo kohta siis...jah. On kaks seletust. Oled tõepoolest Valgustunu või ei saanud oma tegevusest aru...Smile

Tead... sellest võttest ma isegi hiljaaegu mõtisklesin. Just ego kontekstis. Ja seega viiksin selle lausa teemasse "Praktikad". : )
Vasta

Alamfoorumi hüpe:

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne