Vaimne ärkamine.
Jah selle üle võiks arutleda. Mul see ikka aegajalt meenub, ja eks ennemgi olen postitanud. Kuskilt lugesin mingi vinge guru ütlust, et Hetk on veel väga noor...nagu laps võrdlusena inim-arengutena. Sellest ma aru pole siiani saanud. Kuidas Muutumatu saaks olla arengus üleüldsegi? Võibolla see oli lihtsalt mingi jama aga mõttesse nagu jäi. Et kas on üleüldse võimalik isegi filosofeerides Mina(Hetke, Jumala) areng?
Vasta
Siin tulevad keele ja mõistuse piirangud ette mis oma duaalsuses näevad ette et kas on üks või siis teine. Samuti oleme meie põhimõtteliselt ainult Üks aga samal ajal oleme me ka eraldiseisvad. Võime püüda seda seleteda umbes nii, et meie oleme konsentreeritud Üks lõputul väljal mis on tehtud ühest. Ja mõnes mõttes on see ka üsna hea seletus kuid ainult seletus siiski.

Asi läheb veel hullemaks kui püüda mõelda muutumatust kui juba valmisolevast. Kõik mis iganes on toimunud või toimub on juba toimunud ja toimub kogu aeg. Lõputud eluvormid ja lõpud maailmad mis on sündinud mittemillegist ja suubunud mittemillegisse on siin ja praegu ning igavesti. Ja seda ilma alguse ja lõputa. Tõesti mis seal muuta? Smile

Sorcerers speak of sorcery as a magical, mysterious bird which has paused in its flight for a moment in order to give man hope and purpose. Sorcerers live under the wing of that bird, which they call the bird of wisdom, the bird of freedom.
Vasta
Jah, ma ka vahepeal mõtlesin ja tahtsin vastata aga jõudsid ette. Sinu vastus oli muidugi hulka parem kui minul mõttes. Ma tahtsin kirjutada nimelt „ee...oot...kas see mitte mõte ei ole mis selle kõige üle arutleb?“...Smile
Vasta
Nojah aga eks see arutlemine mõistuse tasemel on ka teatud omapärase kvaliteediga ja võibolla unikaalne. Rääkida ja mõelda asjadest millest ei saa rääkida Smile Muidugi peab ette vaatama, et väga kinni ei jää nendesse piltidesse aga siiski tasub arutleda sest võimalus on, et see viib lõpuks taipamiste juurde.

Sorcerers speak of sorcery as a magical, mysterious bird which has paused in its flight for a moment in order to give man hope and purpose. Sorcerers live under the wing of that bird, which they call the bird of wisdom, the bird of freedom.
Vasta
hm hm hm
Vasta

Alamfoorumi hüpe:

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne