Vaimne ärkamine.
Jah selle üle võiks arutleda. Mul see ikka aegajalt meenub, ja eks ennemgi olen postitanud. Kuskilt lugesin mingi vinge guru ütlust, et Hetk on veel väga noor...nagu laps võrdlusena inim-arengutena. Sellest ma aru pole siiani saanud. Kuidas Muutumatu saaks olla arengus üleüldsegi? Võibolla see oli lihtsalt mingi jama aga mõttesse nagu jäi. Et kas on üleüldse võimalik isegi filosofeerides Mina(Hetke, Jumala) areng?
Vasta
Siin tulevad keele ja mõistuse piirangud ette mis oma duaalsuses näevad ette et kas on üks või siis teine. Samuti oleme meie põhimõtteliselt ainult Üks aga samal ajal oleme me ka eraldiseisvad. Võime püüda seda seleteda umbes nii, et meie oleme konsentreeritud Üks lõputul väljal mis on tehtud ühest. Ja mõnes mõttes on see ka üsna hea seletus kuid ainult seletus siiski.

Asi läheb veel hullemaks kui püüda mõelda muutumatust kui juba valmisolevast. Kõik mis iganes on toimunud või toimub on juba toimunud ja toimub kogu aeg. Lõputud eluvormid ja lõpud maailmad mis on sündinud mittemillegist ja suubunud mittemillegisse on siin ja praegu ning igavesti. Ja seda ilma alguse ja lõputa. Tõesti mis seal muuta? Smile

Sorcerers speak of sorcery as a magical, mysterious bird which has paused in its flight for a moment in order to give man hope and purpose. Sorcerers live under the wing of that bird, which they call the bird of wisdom, the bird of freedom.
Vasta
Jah, ma ka vahepeal mõtlesin ja tahtsin vastata aga jõudsid ette. Sinu vastus oli muidugi hulka parem kui minul mõttes. Ma tahtsin kirjutada nimelt „ee...oot...kas see mitte mõte ei ole mis selle kõige üle arutleb?“...Smile
Vasta
Nojah aga eks see arutlemine mõistuse tasemel on ka teatud omapärase kvaliteediga ja võibolla unikaalne. Rääkida ja mõelda asjadest millest ei saa rääkida Smile Muidugi peab ette vaatama, et väga kinni ei jää nendesse piltidesse aga siiski tasub arutleda sest võimalus on, et see viib lõpuks taipamiste juurde.

Sorcerers speak of sorcery as a magical, mysterious bird which has paused in its flight for a moment in order to give man hope and purpose. Sorcerers live under the wing of that bird, which they call the bird of wisdom, the bird of freedom.
Vasta
hm hm hm
Vasta
(08/03/2022, 11:31)Q11 Kirjutas: Mina pole küll aru saanud kes need valgustöötajad on.

https://delia.ee/et/energia/kes-on-valgustootaja/

Siit lugesin. See kõik oli nii jabur, et ma ei hakka eraldi lauseid lahkama.
Tavaline eraldiseisva mina kinnistumise tegevus. „Oi...mina olengi Valgusetööline...mina olen eriline, mina olen tähtis, minul on eesmärk, mina tean, mina olen Hea, Hea võidab, Mina võidan“ jne.
...

Kui komistada selliste ümarate tekstide otsa siis on vaja vaadata mida see inimene müüb. See konkreetne leht mille linkisid on marketing enda teenusele, muud midagi.

Tsitaat:Valgustumist peetakse seisundiks kuhupoole siis inimene saab pürgida? Huh
Sellisel juhul langeks Valgustumine õlle joomisega samale tasemele. Joon õlut, saavutan kerge joobe ja tunnen ennast lõbusalt.
Aga joove tekkib ja kaob.
Valgustumine EI OLE sündmus kuhu poole saaks "liikuda" ja EI „toimu“ Ajas.

Mis üldse on valgustumine? See termin on nii segaseks muutunud tänu peavoolu teemaks muutumisele, et keegi ei tea enam. Mõni arvab, et kui tuleb hea idee siis ta on järsku valgustunud, teine loeb mõne raamatu läbi mis inspireeris ja kuulutab, et on valgustunu. Ma isiklikult arvan, et pigem on see valgustunu silt enda arengu takistamine.

Ühest küljest jah persoonil pole võimalik valgustuda/saavutada valgustumist. Teisest küljest me alustame persoonina ja peame just tegutsemisega välja rabelema persooni haardest... samal ajal olles persoon... njaa keerukas. Aga võimalik.

Võibolla ongi parem ette kujutada valgustumist kui punkti liikumist joonel.
Joonele on märgitud kriipsudega skaala persoonist valgustumiseni.
Punkt on teadlikkus.
Eesmärgiks on nihutada punkt persooni kriipsust, valgusumise kriipsuni.
Sellel hetkel kui punkt on valgustumise kriipsul persooni pole.
Nihutame punkti tagasi persoonile, pole valgustumist.
Nihutame punkti 1/3 persooni ja valgustumise vahele ning saame rahuldustpakkuva igapäevaelu.
Nihutame punkti 2/3 persooni ja valgustumise vahele ning näeme maailma energiana kuid suudame tõlgendada veel.

Vasta
Parawebis oli valgustöötajatest veidi ja siis see Valgusekanal. Võtsin lihtsalt esimese lehekülje mida googel pakkus. Tegelikult tahtsin sinna postitada aga see ei lähe  teema alla ja tõenäoliselt oleks ära kustutatud.
Selle Punkti näite juures jääb arusaamatuks Liikumine ja kas Teadlikkust samastad Teadvusega?
Võtame siis niimoodi :
Teadvusel pole piire. Kujutame ette Teda Lõpmatu Ookeanina (kasutan seda näidet jälle).
Kas Vesi Lõpmatus Ookeanis kuhugile saaks Liikuda?
Ookeani peal liiguvad Lained. Lained koosnevad Veest.
Aga Vesi ju ei Liigu kuhugile.
Laine (persoon) „liigub“.
Laine arvab, et kunagi jõuab ta Valgustumiseni.
Aga Laine on tegelikult Vesi.
Vesi ei Liigu.
Vesi ei tunne Aega. Puudub mõiste – Valgustumine toimub Ajas.
Et kas saaks eksisteerida 1/3 või 2/3 Valgustumine? Hmm...
Teadvus tunneb Iseennast koguaeg (heh...näe isegi siia lipsas viga. Teadvus ei tunne ju Aega). See ei saa muutuda...aga samastumine siis. Laine mõtleks „Ma nagu olen Laine aga nagu ei ole ka“. Samastumine hakkab murenema.
Nii vist jah saab.

Noojah nüüd tegelikult hakkab asi Uudiste Teemast välja kalduma.
Vasta
(08/03/2022, 13:31)Q11 Kirjutas: ...
Selle Punkti näite juures jääb arusaamatuks Liikumine ja kas Teadlikkust samastad Teadvusega?
...

Ei samastaks teadvusega. Puhas teadlikkus mis siis tajub vastavalt punkti asetusele. Või õigemini punkti asend määrab/loob taju millest ollakse teadlik.

Liikumist on raskem seletada. See on nagu tähepanu suunamine või soov kuid ei ole ka. Põhimõtteliselt on võimatu seda punkti liigutada omavoliliselt kuid siiski see on võimalik...
Praktikas näeb see välja umbes nii. Peatad mõtted, kaasaarvatud fantaasiad, kujutelmad jne. Need hoiavad seda punkti fikseerituna(sisedialoog hoiab persooni pidevalt üleval). See võtab aega tunnist kolme tunnini, oleneb kui osav olla. Pole vahet kas seda teha keset päeva, öösel või pikali. Idee on ainult mitte magama jääda vaid säilitada teadlikkus. Põhimõtteliselt lülitub persoon välja...nagu sügava une ajal aga teadlikkus säilib. Hingamine muutub, teatud kergus ja vahel natuke eufooriat aga see viimane on juba selle punkti liikumise tulemus.

Tsitaat:...
Võtame siis niimoodi :
Teadvusel pole piire. Kujutame ette Teda Lõpmatu Ookeanina (kasutan seda näidet jälle).
Kas Vesi Lõpmatus Ookeanis kuhugile saaks Liikuda?
Ookeani peal liiguvad Lained. Lained koosnevad Veest.
Aga Vesi ju ei Liigu kuhugile.
Laine (persoon) „liigub“.
Laine arvab, et kunagi jõuab ta Valgustumiseni.
Aga Laine on tegelikult Vesi.
Vesi ei Liigu.
Vesi ei tunne Aega. Puudub mõiste – Valgustumine toimub Ajas.
Et kas saaks eksisteerida 1/3 või 2/3 Valgustumine? Hmm...
Teadvus tunneb Iseennast koguaeg (heh...näe isegi siia lipsas viga. Teadvus ei tunne ju Aega). See ei saa muutuda...aga samastumine siis. Laine mõtleks „Ma nagu olen Laine aga nagu ei ole ka“. Samastumine hakkab murenema.
Nii vist jah saab.

Jah see punkt ongi juba rohkem ookean ja persoon on laine. Sellepärast ma üleval mainisingi, et on võimatu seda punkti liigutada(sellepärast, et see on ookean) kuid samas on võimalik seda liigutada(sina oled ka ookean) Smile

Vasta
„..Idee on ainult mitte magama jääda vaid säilitada teadlikkus...“.
Teadlikkus = Tähelepanu?
Minu puhul on jama see, et tähelepanu suudan hoida küll aga „plaksti“ jälle Astraali.
Ma ei oska ennast Ärkvelolekus kinni hoida. Pusisin tükk aega teemal „Kas Ärkveloleku käsi on võimalik Astraalis liigutada?“. Olin täiesti veendunud, et nii ju ei saa. Unehalvatus. Parawebis...kas oli kasutaja Aadu vist (vabandust kui eksin) väitis, et tema sai.
Ja siis ka suutsin. Jube imelik kogemus. Kaks paari käsi. Liigutan Ärkveloleku kätt oma küljel ja samas Unekäega sügan nina...Smile
Muidugi eitea kas seda rohkem harjutada maksab?...Lõpuks Astraali keha pole üldsegi sünkroonis füüsilise kehaga... Confused
Vasta
(08/03/2022, 21:32)Q11 Kirjutas: „..Idee on ainult mitte magama jääda vaid säilitada teadlikkus...“.
Teadlikkus = Tähelepanu?
Minu puhul on jama see, et tähelepanu suudan hoida küll aga „plaksti“ jälle Astraali.
Ma ei oska ennast Ärkvelolekus kinni hoida. Pusisin tükk aega teemal „Kas Ärkveloleku käsi on võimalik Astraalis liigutada?“. Olin täiesti veendunud, et nii ju ei saa. Unehalvatus. Parawebis...kas oli kasutaja Aadu vist (vabandust kui eksin) väitis, et tema sai.
Ja siis ka suutsin. Jube imelik kogemus. Kaks paari käsi. Liigutan Ärkveloleku kätt oma küljel ja samas Unekäega sügan nina...Smile
Muidugi eitea kas seda rohkem harjutada maksab?...Lõpuks Astraali keha pole üldsegi sünkroonis füüsilise kehaga... Confused

Ei vist mitte. Teadlikkus püsib kogu aeg samana, tähelepanu muutub. Selles mõttes, et on näiteks igapäeva tähelepanu mida me suuname tavaliselt mõtetega. Saab aga õppida ka ilma suunama. Näiteks lased tähelepanul üle keha voolata ja keha reageerib sellele meeldiva tundega(ilmselt saab mingil määral keha ravida ka sellisel viisil). Või suunad tähelepanu mingisse objekti või tegevusse ja see õnnestub perfektselt.
Ja siis on niiöelda unenäotähelepanu(natuke ebakorrekte termin, kirjeldab lihtsalt tegelikult aju olekut -unes.). Seda kasutad siis kui mõtted on peatunud aga ma olen liiga vähe seda praktiseerinud, et sellest rääkida aga kvaliteedilt on teistsugune.

Selles mõttes, et kui peatad mõtted ja ei jää magama siis imbub "unemaailm"(jälle ebatäpne kirjeldus sellepärast, et kuna mõtted on peatatud siis ei mängita fantaasiatega enam vaid suhtkoht reaalsete visioonidega) igapäevaellu. Ehk siis näed "teistmoodi", tead ja tunned selgelt vahel. Aga nagu ma ütlesin, mul on liiga vähe kogemusi, et rääkida täpsemalt.

Vasta

Alamfoorumi hüpe:

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne