Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaimne ärkamine.
Tedlikkuse avardudes hakkab tuuakse ego valguse kätte ja võib tunduda, et ego on hoopis kasvanud. See aga ei pruugi olla nii vaid hoopis me näeme kiht-kihilt järjest sügavamale ja see näib kui veelgi rohkem ego. Võib-olla lõpuks küündime isegi "alateadvuseni" välja. 

Keerukaim on suhtlemine teiste inimestega. Arusaadav ka, sest valdav osa meie elust keerlebki ju suhete ja suhestumise ümber. See on koht kus hakkame nägema ego käitumist eriti teravalt ja see võib hirmutada kuna me tahame olla ju "head" inimesed. Väga lihtne on oma käitumisele siinkohal piir panna aga see võib osutuda takistuseks. Ma ei pea siikohal silmas tahtlikku pahatahtlikust vaid varasemalt teadvustamata mustreid. Tasub mõned korrad "vaadata läbi" kuidas ego mängib harjumuspärast mängu, lubada mängida, ja siis alles teha otsus kuidas teisiti käituda. Kui aga ikka tõuseb veel vana muster siis lihtsalt huviga vaadata uuesti. Võib juhtuda, et hakkame nägema mustrit ajas tagasi kuni alguspunktini - tervikuna ja siis langeb muster lõpuks kokku.

Suhtlemine on võimas praktika kui sellest see teha. Iga solvumine, soov meeldida, tahtmine manipuleerida, liialdamine, enda paremaks rääkimine jne on suurepärane võimalus jägida ego.
Nothing real can be threatened. Nothing unreal exists.
Herein lies the peace of God.
Vasta
(14/07/2020, 22:27)loffe Kirjutas: Keerukaim on suhtlemine teiste inimestega. 
Tolle on öelnud, et kõige parem teadlikkuse treening on suhtlemine oma vanematega. Ise arvan, et kas just kõige parem aga väga hea kindlasti. Eks lapseas on valukehale korralik vundament laotud. Teadlikult vanematega suheldes võib kõrvalt vaadata, kuidas vanad käitumismustrid lahti rulluvad ja seejärel olematuks  muutuvad. Kui kasvõi üks suhtluse osapooltest on täie teadlikkuse juures, toob see kasu ja taipamisi kõigile. Teadlikkus on nakkav.

(14/07/2020, 21:27)Q11 Kirjutas: Küsimus:
Teadlikus unes kastad kasvuhoones tomateid.
Kas une-tomatite kastmisega saavutad mitte-kahesuse?
Kas une-tomatite mitte kastmisega saavutad mitte-kahesuse?
Ei.
Sest mõlemad  olelevad vaid Unenägija sees.
Ehk siis tegevusega (kastan) või mittetegevusega (ei kasta) ei saa Ärgata...Smile
Sa küll küsid ja vastad samas ise ära, nagu tõeline Üks kunagi Smile aga ma kommenteeriks siiski. Tegelikult ei kommenteerigi ma küsimust ennast, (mis, ma saan aru, on meelega ebõiglastele eeldustele rajatud ja näeb väja nagu üks  vahva sõdur Švejki mõistatus, et majas oli nii ja niipalju korruseid, kortereid ja uksi - nüüd aga öelge, kui vanaks elas kojamehe vanaema).
Aga see tõi mulle meelde, et kui ma olen soovinud (teadlikust) unest ärgata, siis tuleb tugevasti tunnetada oma füüsilist keha ja tähelepanu sellel hoida, hingata sügavalt ja intensiivselt,  kui juba kehatunnetus tuleb, siis tähelepanu silmadele suunata ja püüda neid avada, ja nii ärkadki. Mu lapsearu ütles mulle, et kui ma nii ärkan unest siia, siis oleks võimalik sarnaselt ka siit üks teadvuse aste ülespoole, illusioonist välja, ärgata. Sellise tegevusega ärlvel olles saavutasin tugeva kehatunnetuse (üle keha võib tunda pulssi)  ja erksa teadlikkuse hetkes. Aga minu oodatud Sündmust ei ole olnud Smile

Teine asi, mis meelde tuli, oli zen munkade tõdemus, et vett tuleb tassida kaevust mäe otsa kloostrisse nii siis kui sa pole valgustunud kui ka siis, kui sa oled valgustunud...
Vasta
See Q11-e tomatikastmine...
See on juba natuke nagu Schrödingeri kassiga.
Selles suhtes võib mind ilmselt jätta klassi istuma, kuid mul poogen ärkamisest.
Kui taim on närtsimas (astraalselt või reaalselt) ja teil on käes kastekann veega, siis palun kastke. Ja laske need kvantkassid ka palun sealt kastidest siiski välja. Kuram küll.
Vasta
Tsitaat:Tolle on öelnud, et kõige parem teadlikkuse treening on suhtlemine oma vanematega. Ise arvan, et kas just kõige parem aga väga hea kindlasti.
Kuskil seal Balidel ja muudes "valgustuseotsijate epitsentrites" kohalikud ka küsivad ikka neil omameelest ärganutelt, et "nooh, oled nüüd valgustunud? Ja millal viimati vanematega suhtlesid?". Ja siis itsitavad põske. 
Ühe vaimse õpetaja loenguid kuulates ta samuti rõhutas päris sagedasti, et tõelise valgustuseni ei jõutagi, kui pole suhted vanematega juba ENNE tee algust korda tehtud. Õieti sellest peakski alustama. 
Jep, väidetavalt just seal on meie katki- või teistpidiolekute enamus juuri.
Vasta
"The degree of the absence of thoughts is the measure of your progress towards Self-realization" - Ramana Maharshi

See on tsitaat mis osutub kasulikuks kui on vaja ennast "diagnoosida" või kui ego otsutstab hetkesolemist tühiseks teha.

Mitmeid kuid oli möödunud kui ei märganud enam arengut. Tavaline mõtete jälgimine kuid midagi "suurt" polnud toimunud enam. Hakkasin kahtlema, kas tõesti võib-olla nii, et kaotan sisemist vaikust? Jaa krapsti haaras ego sellest ideest ning sõit algas.
Tundsin kuidas mõtted konsentreerusid ja hakkasid otsima tõestust sellele, et tõesti olengi kaotanud hetke ja kas ongi mõtet enam midagi edasi praktiseerida kuna niiehknii on kõik läbi. "Mõtle mida sa oma eluga peale hakkad, oled raisanud aastaid tühja", "Jah oli küll võibolla põnev aga nüüd on vaja olla reaalne, oled juba nii vana, nüüd on vaja mõelda mis sinust saab" Otse loomulikult liitus emotsionaalkeha ja tundsin kuidas hirm ja ärevus võtavad hoogu. Keha keskpaikka tuli spetsiifiline tunne mis on seotud emotsionaalkehaga. Meel konsentreerus teravikuks mille eesmärk oli iga hinna eest veenda loobuma millestki millele ma ei osanud anda nime kuid tajusin, et see miski on väga hinnaline. Keset seda tormi meenus ülalolev tsitaat: ärkamise progressi mõõdupuuks on mõtete puudumise hulk. See andis tõuke ja vajusin sügavale vaikusesse. Vaatlesin seda tormi sügavalt seest ja taipaisin selle mitmekihilisust.
Esiteks oli "spirituaalne" minapilt mis kartis lagunemist ja selle varjus koostöös emotsionaalkehaga püüdis ego kangutada kogu perspektiivi. Meelitada muutma või maha viskama vaatleja positsiooni ning samastuma täielikult mõtlejaga. Siinkohal sooviks lausa tunnustada ego - väga kaval Smile
Nothing real can be threatened. Nothing unreal exists.
Herein lies the peace of God.
Vasta

Alamfoorumi hüpe:

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne