Vaimne ärkamine.
Naut: "P.S. Ka oma postituste puhul aina vajutan tagantjärgi nuppu "muuda". Ikka märkan alles hiljem, et mingi trükiviga on sees või sõna pole täpne või muu asi "ei klapi". Et oleks ok ikka kohendada ja nii."

Mul on umbes samamoodi. Kui kirjutan oma jutukese ära, siis tundub see täiesti õige. Järgminepäev meenutades „ei pagan, seal oleksin pidanud ikka teistmoodi väljendama...hmm ja see vaatenurk ei turgatanud üldse pähe...ja...no nüüd täna kirjutan selle omapoose arusaama 100 protsendiliselt õieti“
Järgmine päev hakkab kõik otsast peale, trummeldan näppudega lauale ja mõtlen „ei pagan, seal oleksin pidanud ikka teistmoodi väljendama...hmm ja see vaatenurk ei turgatanud üldse pähe...ja...“ jne.
Trükivigasi ikka jah proovin parandada  kui kohe märkan.
Aga mingil ajal nagu tajusin, et see „persoonmina“ eile ei ole ju sama „persoonmina“ täna...ja sealt edasi homsega.
Niiet ma ei loe oma kommentaare kunagi uuesti üle vaid kirjutan uue.... Hetkes...Smile
Vasta
Swami Sarvapriyananda videod on ka Advaita Vedanta õpetuse selgitamisel huvitavad. Olen vist tema linki pannud aga panen uuesti, sellise lühikese alustuseks. Just selle Uneseisundi seletuse kohapealt, sest Mitte-Duaalsus ei huvitu Vaimuilma „sees“ olevast vaid Sellest... Kes näeb?...Smile

https://www.youtube.com/watch?v=j7oEPAmQ6lM
Vasta
Just. Kes ma olen või mis ma olen? Kõik muu peale selle on kaduv.

Jalutasin eile pargis ja mõtlesin hetkes oleku üle. Tulid meelde Tolle sõnad, et kui me elame peas siis jääb elu elamata. Püüdsin siis meenutada mida ma tegin ja mõtlesin 5-10 minutit tagasi. Mitte midagi ei tulnud meelde või võibolla ainult õrnalt. Taipasin, et Tollel on õigus - pidevalt mõtetes olles ei näe me mis toimub ümberringi, elu jääb elamata. Ilm oli suurepärane, temperatuur täpselt nii paras, et pole ei külm ega kuum, päike särab, loodus ja mina selle asemel, et vaadata seda kõike ja olla rahul, käin nagu pime kana mõlgutades mõtted mida olen mõelnud tuhat ja üks korda. Edasine jalutuskäik toimus sisemises vaikuses...

Sorcerers speak of sorcery as a magical, mysterious bird which has paused in its flight for a moment in order to give man hope and purpose. Sorcerers live under the wing of that bird, which they call the bird of wisdom, the bird of freedom.
Vasta
Õige käitumine mis tuleneb sisemisest tasasusest ning moraalsus ehk ärganu minapilt.

Ilmselt iga teelkäija puutub selle minapildiga kokku. Püüame immiteerida enda lemmikõpetajat, surume peale teatud käitumismalle mida arvame olema kohased "vaimsele" minale, riietume ja kanname võibolla teatud kivikesi või kujukesi kaelas. Kuulame teatud muusikat mis on "vaimne" jne. 

Selline minapilt võib saada takistuseks kuna me püüame saada kellekski kes me ei ole. Võimalik, et selline minapilt isegi töötab paar aastat ja me tunneme ennast olevat vägagi vaimsena. Võib-olla, et hakkame kirjutama filosoofilisi tekste mittekahesusest või tegema youtube videoid samal teemal. Või loome mittekahesuse foorumi Smile Selline minapilt aga hääbub mõne aja jooksul ja siis leiame end olemas ikka vana mina ainult, et uute ideedega ja piirangutega mis on enda loodud. 

Sõitsin töölt koju ja kuulasin lo-fi mix-i nagu alati. Mingil põhjusel äpp milles kaudu kuulasin, vahetas loo lõppedes zanri ja hakkas mängima vägagi rütmikat progressive house-i. Võtsin juba telefoni kätte, et lugu vahetada kui taipasin miks ma seda tegin. Progressive house kuulus mineviku minapilti... oot, oot kas praegune on siis ka minapilt? Tuli meelde kuidas olin töö juures ühte kristlast veennud, et jumalal on tegelikult teine tähendus ja püüdnud selgitada kuidas ikka see mis piiblis kirjas on sarnane teatud mittekahesuse aspektidega. Meenus kuidas mitu nädalat veeretasin hommikukohvi kõrvale sellel teemal mõtteid kuidas paremini väidelda selle tüübiga. Asi selge, ego oli ehitanud minapildi ja hakkas seda tugevdama.
Panin telefoni tagasi ja kuulasin house edasi ning olin ärgas, vaatlesin kuidas ego reageerib. Sõidu lõpuks oli selge, et vahet pole mida ma kuulan, see ei mõjuta minu tegelikku mina tunnet mitte miskil moel.

Egona elades vajame juhiseid ja reegleid kuna kasvõi pisikese võimaluse tekkides on kalduvus minna nii ennast kui ühiskonda hävitavat teed. Seetõttu on meil seadused ja reeglid ning muidugi pidev arutelu seaduste piiride üle. Mis on normaalsus ja mis mitte.
Elades valdavalt tõelise minana hakkab see vajadus tasapisi kaduma. Võtame vastutuse enda tegude ja ka mõtete ning emotsioonide eest. Kui hakkame aga nägema teistes ennast siis kaob seaduste mõte üldse ära. Miks ma peaksin tekitama kannatusi teisele kui teine ongi ju mina... see on buddismist tuntud kui õige käitumine/tegu.

Sorcerers speak of sorcery as a magical, mysterious bird which has paused in its flight for a moment in order to give man hope and purpose. Sorcerers live under the wing of that bird, which they call the bird of wisdom, the bird of freedom.
Vasta
Väga hästi järjekordselt näite tõid.
Aga mul tekkis küsimus...
Kas inimene kes nimetab Hetke (Teadvus, Mina..jne) Jumalaks on ateist või mitte?... Confused
Vasta
(10/07/2020, 19:59)Q11 Kirjutas: Kas inimene kes nimetab Hetke (Teadvus, Mina..jne) Jumalaks on ateist või mitte?... Confused
Oleneb teismi definitsioonist, mille võib selgeks teha religioonifilosoofiasse kaevudes. Kui see inimene ise end nimetama hakkab mingiks istiks (veendunult), oleks mitteduaalsusega selleks korraks jälle ühel pool...

Vabandust Q11, kui see küsimus oli täpselt loffele suunatud
Vasta
Ateism (vanakreeka sõnast ἄθεος atheos, 'jumalata') on laias mõistes usu puudumine Jumala või jumalate olemasolusse.
[/url][url=https://et.wikipedia.org/wiki/Ateism#Kaudne_vs._otsene]https://et.wikipedia.org/wiki/Ateism#Kaudne_vs._otsene

Seal ka kreekakeelne sõna αθεοι (atheoi) papüürusel, tõlkes 'need, kes elavad jumalata'.
Aga temaatika muidugi suur ja lai nagu ilmneb. Sama artikli all tasub visata pilk peale ka etümoloogiale, definitsioonidele a´la keda ikka nimetada täisateistiks ja keda kaudseks jne. 
Tore moment: iidsed roomlased süüdistasid kristlasi ateismis, kuna viimased ei kummardanud roomlaste jumalaid

Tänapäeval on siis teismi kui usk ükskõik mis liiki jumalusse, sain aru.

Sul, Q11, mingi identiteedikriis peale tulnud? : )
Vasta
(10/07/2020, 06:59)loffe Kirjutas: Ilmselt iga teelkäija puutub selle minapildiga kokku. Püüame immiteerida enda lemmikõpetajat, surume peale teatud käitumismalle mida arvame olema kohased "vaimsele" minale, riietume ja kanname võibolla teatud kivikesi või kujukesi kaelas. Kuulame teatud muusikat mis on "vaimne" jne. 

Selline minapilt võib saada takistuseks kuna me püüame saada kellekski kes me ei ole. 
Võiks profülaktika mõttes oma entiteeti ehk iga päev nö. uue minapildiga veidi raputada? Noet pöörata kogu aeg midagi harjumuspärast (väljakujunenud imagot, muusikaeelistusi, lugemiseelistusi jne.) pea peale?
Mille peale see va minapilt saab lõpuks kreepsu ja tõmbab vabatahtlikult uttu.  : )

Tsitaat:Tuli meelde kuidas olin töö juures ühte kristlast veennud, et jumalal on tegelikult teine tähendus ja püüdnud selgitada kuidas ikka see mis piiblis kirjas on sarnane teatud mittekahesuse aspektidega. Meenus kuidas mitu nädalat veeretasin hommikukohvi kõrvale sellel teemal mõtteid kuidas paremini väidelda selle tüübiga.

Olen siin mõnda aega mõelnud, et... ei tea, kas inimest ikka peab tema usu osas ümber veenma või vaidlema või midagi tõestama... ja nii...
Ohei, olen sellel teemal ikka kilomeetrite viisi ise nii vaielnud kui nö. tõestada püüdnud. Rohkem kui küll. Sisuliselt uste paukumiseni.  Big Grin
Aga... mõtlen aina enam, et kas ikka on seda vaja. Mh?
Vasta
Küsimus:
Teadlikus unes kastad kasvuhoones tomateid.
Kas une-tomatite kastmisega saavutad mitte-kahesuse?
Kas une-tomatite mitte kastmisega saavutad mitte-kahesuse?
Ei.
Sest mõlemad  olelevad vaid Unenägija sees.
Ehk siis tegevusega (kastan) või mittetegevusega (ei kasta) ei saa Ärgata...Smile
Vasta
(10/07/2020, 19:59)Q11 Kirjutas: Väga hästi järjekordselt näite tõid.
Aga mul tekkis küsimus...
Kas inimene kes nimetab Hetke (Teadvus, Mina..jne) Jumalaks on ateist või mitte?... Confused

Kui inimene identifitseerib ennast ateistina siis jah. Kui ei siis mitte.

Naut Kirjutas:Võiks profülaktika mõttes oma entiteeti ehk iga päev nö. uue minapildiga veidi raputada? Noet pöörata kogu aeg midagi harjumuspärast (väljakujunenud imagot, muusikaeelistusi, lugemiseelistusi jne.) pea peale?
Mille peale see va minapilt saab lõpuks kreepsu ja tõmbab vabatahtlikult uttu. : )

Ei tea kas just iga päev, sellest saaks taas uus minapilt Smile aga võib püüda olla rohkem voolavam küll. Vaevalt, et minapilt selle peale uttu tõmbab, pigem lihtsalt ei muutu kangeks ja ühekülgseks.

Vasta

Alamfoorumi hüpe:

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne